Tüm Linkleri ile GOOGLE

GOOGLE Amcayı daha iyi tanıyabilmek için bir okumakta fayda var.


Bloglarda Arama - http://blogsearch.google.com/Yeni Google Hizmetleri - http://labs.google.com/Kişiselleştirilmiş Aramalar - http://labs.google.com/personalizedGoogle'ın İlişkilendirdiği Kelimeler - http://labs.google.com/setsGoogle Harita ve Yer Bulma Hizmeti - http://maps.google.com/Google Hesap Makinesi - http://www.google.com/help/calculator.htmlGoogle Ay Haritası - http://moon.google.com/Google'a Link Eklemek - http://www.google.com/addurl.htmlGoogle'dan Link Silmek - http://www.google.com/remove.htmlAraştırmacılar için - http://scholar.google.com/


Dünyadan Haberler - http://www.google.com/newsalertsoolsGoogle E-posta Hizmeti - http://www.gmailtools.com/Özel arama - http://www.google.com/options/specialsearches.htmlGoogle Messenger - http://google.com/talk/ns/specialsearches.htmlGoogle Web Alerts - http://www.google.com/webalertsGoogle'dan Reklam Almak - https://www.google.com/adsense/adformats#adlinksGoogle'ın Kullanım Klavuzu - http://www.googleguide.com/İlgilendiğiniz Haberler Anında Posta Kutunuzda - http://www.google.com/newsalertsGoogle Dizin Hizmeti - http://directory.google.com/Google Masaüstü - http://desktop.google.com/

Bir kaçını Kısaca Açıklayalım:
http://code.google.com/intl/tr-TR/more/table/Tüm google hizmetlerine bir tablodan erişebileceğiniz faydalı bir google servisi.
http://wifi.google.com/download.htmlGoogle'ın avrupada yayılmaya başlayan ücretsiz wifi ağını kullanmak için gerekli olan program bu sayfadan indirilebilir. Google bu hizmeti ile kullanıcılara ücretsiz internet erişimi sunarken, bu sayede tespit ettiği kullanıcıların web alışkanlıklarını reklam hizmetlerini daha da geliştirmekte kullanacak.

http://translate.google.com/translat...lecek.site.comGoogle'ın çeviri hizmeti. Bu hizmet doğrudan kullanımda değil, diğer google hizmetleri tarafından kullanılıyor sanırım. Ancak yukarıdaki adres değiştirilerek istenilen siteler world.altavista.com örneğinde olduğu gibi diğer dillere tercüme edilebilir. Bağlantıdaki sl parametresi çevrilecek sitenin dilinin kodunu barındırıyor (örneğin:ru, jp, en,fr, de). Diline çevirmek istediğiniz dil kodunu da hl parametresi ile belirtiyorsunuz. Son olarak iki dil arasında çevirilecek sitenin adresi ise u parametresinde belirtiliyor. Çeviri hizmeti oldukça hızlı. Google ın Dünyaya dağılmış binlerce sunucusunun gücü.

http://code.google.com/index.htmlGoogle programcıların hem zamanını yararlı bir projede değerlendirmesi hemde para kazanması için bu projeyi hizmete sokmuş. Bu proje ile GPL lisansı altında geliştirilen veya geliştirilmesi planlanan yazılım projelerini gerçekleştirenlere veya katkıda bulunanlara para ödülleri veriliyor.

http://www.google.com/apis/reference.htmlGoogle'da etkili arama yapmayla iligili ipuçları yer alıyor.

http://www.google.com/apis/index.html-2005-71368.aspWeb sitesi yöneticileri ve programcıları için Goole API'leri (uygulama programlama arayüzleri).

http://www.gmailtools.com/Gmail den e-posta hesabınız varsa, işinize yarayabilecek araçların bulunduğu bir site.

http://www.google.com/intl/xx-hacker/Google ve arama sonuçları hexor dilinde görüntüleniyor.


1 yorum:

  1. GOOGLE Destek Hattı Telefon Numarası: 444 31 18

    YanıtlaSil