Firefox Sembolü Nedir?


Maulumunuz mozilla firefox daki sembol nedir ?Firefox nedir?
Dünyaca ünlü Internet tarayıcısı Firefox'un ambleminde kırmızı bir şey var.
Fox sözcüğünün Türkçe karşılığının "tilki" olmasından dolayı bir çok insan bu logoyu ateşten oluşan bir tilki sanır. Fakat işin aslı bu değildir.
Mozilla şirketinin Firefox programının adını koyarken aklından geçen ilk logo phoenix(anka kuşu) idi.fakat telef yüzünden bu sevdadan vazgeçildi. sonraki seçenek ateşten tilki değil "kızıl panda" idi. Peki nasıl bişeydir kızıl panda?


Firefox yazılımına adını veren kızıl panda (İngilizcesi Red Panda. Firefox olarak da bilinir.) tilkiyi andıran bir panda türüdür.
Kaynak: Mozilla Firefox resmi web sitesi.
http://www.mozilla.org/tr/firefoxlive/Çeviri: LØRD
Firefox Eklentilerinin Kurulması :
Eklentiyi indirme linkine tıkladığınızda gelen ekranda tarayıcınızın menü kısmının altında çıkan sarı uyarı çubuğuna tıklayıp "Bu Siteye İzin Ver" seçeneğini seçmeniz halinde Firefox eklenti yükleme/kurma penceresi gelecektir.
Bu pencerede "Kur" butonundaki sayan süre bitince bu tuşa basıp kurulmasını sağlayabilirsiniz.
Eklentiyi Kaldırmak ve Güncellemek :
Tarayıcınızın üst menülerinden Araçlar menüsünün altındaki Eklentiler kısmına tıkladığınızda açılan Eklenti Kurma / Kaldırma / Güncelleme penceresinde kaldırmak istediğiniz eklentiyi bulup üzerinde sağ tıklayıp "Kaldır" diyebilir veya üzerine bir kez tıklayıp bu pencerenin alt kısmında bulunan "Kaldır" tuşuna basarak kaldırabilir veya "Güncelle" butonu ile pencerede bulunan tüm eklentilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.
Mozilla Firefox Eklenti Sayfası
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/extensions/
Mozilla Türkçe Sitesi
http://www.mozilla-europe.org/tr/
Mozilla Firefox TR Eklenti Sayfası
http://www.firefoxeklenti.com/


0 yorum: