Satış Sonrası Hizmetlere İlişkin Şikayetlerizi TÜBİDER'e Bildiriniz

Bir şey satın aldınız ama ...Satış sonrası hizmetlerde yaşanan aksamalara ilişkin şikayetlerin artması üzerine TÜBİDER Yönetim Kurulu konuyu görüşerek ve Satış Sonrası Hizmetler adlı bir komisyon aracılığı ile derneğe gelen şikayetlerin değerlendirmeye karar vermiştir. Bu komisyon ithalatçı firmaların temsilcileri ve TÜBİDER Piyasa Gözetim Komisyonu üyelerinden oluşmaktadır.

Satış sonrası hizmetlerdeki aksama ve gecikmeler bayi kanalını müşteri karşısında oldukça zor durumda bıraktığından, çoğu zaman müşterilerine servisteki ürün yerine yeni bir ürün vermek zorunda bırakmaktadır. Bu konudsaki aksaklıkların düzeltilmesi hem TÜBİDER üyelerinin hizmetlerine müşteri memnuniyeti konusunda değer katacak, hem de bayi kanalının üzerindeki yükü azaltacaktır.

Bu konuda yaşanan haksız uygulamalar Satış Sonrası Hizmetler adlı komisyonumuz aracılığı ile değerlendirilerek sorununun çözümlenmemesi halinde konu üyelerimize ve sektöre egrup'ta duyurularak ilan edilecektir. Üyelerimiz satış sonrası hizmetler hakkındaki şikayetlerini garanti@tubider.org.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir e-posta adresine yazılı olarak ileterek başvurularını gerçekleştirebilmektedirler.

Komisyon üyelerinin ithalatçı firmaların satış sonrası hizmetler veya teknik servis departmanlarının yöneticisi konumunda çalışanlarının olması, sorunların çözümü ve iletişimde yaşanacak aksamaları asgari düzeye indireceğini ummaktayız.
TÜBİDER bu konuda sadece üyelerinden gelen başvurularının takibini yapabileceğinden tüm sektörü TÜBİDER üyesi olmaya davet ediyoruz.
http://www.tubider.org.tr/

0 yorum: