Alexa 'ya Site Nasıl Kaydedilir

Review http://webseyyahi.blogspot.com/ on alexa.com

Alexa Nedir ?

Webmasterların Google PageRank tan sonra en çok baktıkları site değeri ölçüsü alexadır. Tüm dünya üzerinde kurulu siteleri kendi belirlediği değere göre sıralayan  bir servistir. Örneğin Türkiye 'deki sıralama şu şekildedir.
Bu sıralama sitenize giren kişilerin sayısına ve sitede geçirdiği zamana bağlı olarak sıralanır. Pagerang 'ın aksine Google sıralamaya herhangi bir etkisi yoktur.Web Sitesi Alexa  'ya Nasıl Eklenir ?

En basit yöntem sitemize bir alexia widgeti eklemektir. Alexa sitemizi kayıt altına aldıktan sonra istersek eklediğimiz bu widgeti kaldırabiliriz.
1-) Öncelikle buradan istediğiniz widgeti sitenize ekleyiniz.
2-) Sonra sitenize girip Alexa widgetine 1 kere tıklayınız. 
15 dakika içinde verileriniz işlenmeye başlar ve sitenizin 1 veya 2 gün içerisinde Alexa 'da değerleri çıkmaya başlayacaktır.

Not: Gerçek anlamda arama motorlarına eklemek gibi Alexa ya site eklemek diye bir şey yoktur bu yöntem Alexa ya sitemizi tanıtmaktır. Aslında Alexa ya "site bilgilerini girmek" sözü daha doğrudur. Bunun için http://www.alexa.com/ adresinden üye olup çıkan yönergelerde site bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.0 yorum: