Code.org

Herkes kod yazabilir, bunu anlatan çok güzel bir video hazırlanmış. Kod yazanların başarısı ve hayatımızı nasıl etkilediği ortada. http://www.code.org/

Bu videodan bizi haberdar eden Tyrannosaurus hocamıza teşekkür ederiz. Bizimde takip ettiğimiz başarılı bir blogunu sizlere tavsiye ediyoruz.
Videoyu izlerken çocukluk yıllarım aklıma geldi. Comodore 64 yılları, ozamanlar bilgisayar dediğimiz şeyin adı computerdi , bir oyun vardı uzaymekiği kullanılan bir türlü oyunu bitiremiyordum, sonra oyunun kodlarında değişiklik yaparak oyunu bitirmiş ve ne çok sevinmiştim. Birde ghostbusters oyunu vardı açılışta 546372 yazıldığında ekstra money veriyordu :), en sonda odtü de ozamanın bilgisayar müh. okuyan bir abimizin tezi için bir program yapmıştım pc de ekran kitliyordu sanırım hala odtü arşivindedir. Sonra üniversiteye girerken malesef bilgisayar müh. kazanamadım, tabi ki ben bilgisayarı sizden iyi bilirim diyerek üniversiteye almazlar, girdiğim bölümde de bilgisayar dersi vardı ama komikti yani saçma sapan şeyleri bilgisayar dersi diye koymuşlar 3-5 kişiye bir pc vermişler başında torpille öğretim görevlisi olmuş bir ukala aman bozarsınız diye ders anlatıyor... böylece bizimde kod yazma olayımız da bitmiş oldu. Şimdi yeni yeni bir kaç düzenleme ve ufak kodlar yazmaya çalışıyorum ama zamanım pek olmadığından pc dünyasında uzaktan seyirci olarak devam ediyorum.
Sizler, hevesiniz varsa pes etmeyin...

0 yorum: