Dünyadaki En Değerli Şey Nedir ?

Dünyadaki En Değerli Şey Nedir ?

Tabi ki dünyevi maddiyat karşılığı olan en değerli şey  nedir ?
Bu soruyu çevrenizdeki herhangi birine sorsanız muhtemelen para, altın, elmas... biraz daha bilgililer rodyum vs. biraz daha ergen tayfa kurukluyıldızın tozu, biraz entellektüelse antimadde gibi cevaplar almanız normaldir,

Peki bu dünyadaki dünyavi olarak karşılığı maddiyatla ölçülebilecek en değerli şey nedir?Dünya var olduğundan beri hiç değer kaybetmeyen iki şey dünyanın en değerlileridir. Bu değer devam edecek ve değeri artarak gidecektir....

Bilgi + Enerji = Bilerji (Türkçe 'mize yeni bir kelimede benden :)

Bilgin ve enerjin varsa mesela herhangi bir maddeden altın elmas yada antimadde yapabilir tüm gücü kontrol edebilirsin. Tüm dünyayı elinde tutabilirsin...

Nedendir bilinmez bizde yatırımı en az bilgi ve enerjiye yapıyoruz.

"Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi" Dedikten sonra bu gelip geçici yalanın içinde paranın satın alamayacaklarıda var tabiki Sağlık, mutluluk, hayalgücü, zeka, aile, aşk, huzur, iyi bir iş...

Dünyanın en pahalı 10 maddesi...

10- Safron :  1 gramı: 11.13 dolar Safron çeşitli ağrılardan depresyon tedavisine kadar çeşitli kullanım alanları olan çiçekli bir bitki. Ancak yalnızca bir gramı bile 11 dolar eden bu değerli çiçek dünya çapında oldukça değerli sayılıyor. Safranın yarım kilosu için 80 bin çiçek gerekir.

9- Altın : 1 gramı: 56,73 dolar Altın tüm dünyada yaygın olarak bilinen en değerli metallerden biri. Takı olarak kullanımının dışında elektrik iletkenliği ve korozyon direnci için de kullanılıyor.

8- Rodyum :  1 gramı: 58 dolar Rodyum çoğunlukla bir otomobilin karbon emisyonlarını azaltmak için üç yollu katalitik konvertörlerle kullanılır.

7- Platinyum : 1 gramı: 58 dolar Platin bilimsel deneylerde katalizör olarak kullanılırken aynı zamanda takı malzemesi de olabilir.

6- Plütonyum : 1 gramı: 4000 dolar Askeri amaçlar ve nükleer reaktörler için kullanılan Plutonyum, üst düzeyde zehirli ve kanser yapıcı bir maddedir.

5-Painite : 1 gramı: 9000 dolar Nadir bulunan bir borot minerali olan, içindeki demir oranına göre farklı renklerde bulunan Painite, çeşitli amaçlarla kullanılan bir kristaldir.

4- Taaffeite : 1 gramı: 2500- 20.000 dolar Leylak renkli bu mücevher elmasdan çok daha nadir bulunan bir madendir.

3- Tritium :1 gram: 30.000 dolar Tritium, ışığı depolayıp yayma özelliği ile bir çok alanda kullanılır.


2- Pırlanta : 1 gramı: 55.000 dolar En sert maddelerden biri ve saf elmas olan pırlanta, saf karbondur. Taç, kemer ve külah olmak üzere 3 bölümden oluşur.

1- Kaliforniyum : 1 gramı: 27 milyon dolar Kaliforniyum pratik uygulaması olan birkaç uranyum ötesi elementten biridir. Kaliforniyum 252, 1950 yılında keşfedilmiş bir maddedir.

*- Antimatter : 1 gramı: 62 trilyon dolar Dünyanın en pahalı maddesi ünvanına sahip; Antimatter, muhtemelen uzay yakıtı olarak kullanılabilir ancak bunun için pahalı ve ileri bir teknolojiye ihtiyaç varmış.

**- Su  : Paha biçilemez...


0 yorum: