Programsız Windows Bakımı Ve Hızlandırılması

Windows zaman içinde yavaşlamaya ve geç açılıp kapanmaya başlar , bunu programsız bir şekilde arada sırada temizlemek size daha hızlı bir kullanım sağlayacaktır.

Hatta size tavsiyem program kullanmadan kendi işinizi kendiniz yapın çoğu program ortama kullanıcı için istenmeyen işlevleride yapabilmekte.

0-) İlk yapmanız gereken gereksiz dosyaları, klasörleri silin , gereksiz programları kaldırın.

1-) Arama alanına msconfig yazın ve çıkan uygulamada Başlatma sekmesinden bilgisayar açılışında otomatik başlamamasını istemediğiniz programları pasife çekin.

Görev yöneticisi > Başlangıç2-) Arama alanına regedit yazın ve kayıt defterinde çıkan sonuçlarda silmek istediğiniz programların kök dosyalarını silin ( Bilmediğiniz dosyaları silmeyin)3-) Bilgisayar > Windows > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil içindekileri silin)

Bilgisayar > AppData > Local > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil içindekileri silin)

Win+R > %temp%

Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Windows > System32 > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil içindekileri silin)


Win+R > temp4-) Bilgisayar > Windows > Prefetch  klasörünün içindekileri silin (Prefetch klasörünü değil içindekileri silin)

5-) Yerel Disk (C:) > Sağ Tık Özellikler > Genel > Diski Temizle

Yerel Disk (C:) > Sağ Tık Özellikler > Araçlar > Denetle ve En iyi duruma getir.6-) Çöp Kutusunu boşaltıp, bilgisayarı yeniden başlattığınızda hızlandığını fark edeceksiniz.


2 yorum:

 1. TEŞEKKÜR EDERİM ÜSTAT PAYLAŞIM İÇİN.:)

  YanıtlaSil
 2. Windows 7 güncellemeler denetleniyor de takılma sorununu gideren, KB güncellemeleri

  İşletim Sistemi 32 Bit Olanlar İçin ;

  https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=49542

  İşletim Sistemi 64 Bit Olanlar İçin ;

  https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=49540


  YanıtlaSil