Hızlı Başlat Menüsünü Windows 7 de Kullanmak


Windows 7 Modifiye

Hızlı Başlat menüsünü Windows 7 de olmaması bir çok kullanıcı için eksiklik olarak algılandı, win7 de bu işlevi manuel olarak açabilirsiniz.Hızlı başlat (Quick launch) menüsünü Windows 7 de kullanmamız mümkün. Hızlı başlat menüsünü görev çubuğuna getirmek için aşağıdaki işlemleri uygulayalım.

1-) Görev çubuğuna sağ tıklayalım ve araç çubuklarından Yeni araç çubuğu seçeneğini seçelim.

2-) Açılan pencerede klasör seçim alanına Hızlı Başlat (Quick Launch) klasörünün yolunu girelim.

Bu klasöre

%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

yolundan ulaşabilirsiniz.


İstersek hızlı başlat kısmına sağ tıklayarak “Metin” ve “Başlık” özelliklerini kapatarak hızlı başlat simgelerini küçük simgelere dönüştürmemiz mümkün.

http://support.microsoft.com/kb/982649/tr


Using the Quick Launch Menu in Windows 7
♥... Bu içerik WebKenti.Net tarafından hazırlanmıştır.
      Yorum bölümünden fikirlerinizi ve eklemek istediklerinizi belirterek, bizlere ve diğer kullanıcılara yol gösterip yardımcı olabilirsiniz.
      Sosyal paylaşım butonlarını ( M  B  t  f  P  G+1 vb.) kullanarak, faydalı bulduğunuz bilgileri beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. ...♥
1 yorum:

 1. Windows 7 Hızlı Başlat (Quick Launch)

  1. görev çubuğunda boş bir alanı sağ tıklatın, araç çubukları' ı işaret ve sonra Yeni araç çubuğunutıklatın.  2. Kopyala iletişim kutusunda, aşağıdaki klasör adı Klasör kutusuna yapıştırın ve sonra Klasör Seç'itıklatın:
  %AppData%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch  3. şimdi, Hızlı Başlat çubuğu metniyle görev çubuğunun rightside üzerinde görürsünüz. Hızlı Başlat metin ve program başlıklarını gizlemek için Hızlı Başlat'ı sağ tıklatın, Metni Göster ve başlığını göstertemizleyin.  4. görev çubuğunun leftside için Hızlı Başlat çubuğuna sürükleyin. Hızlı Başlat çubuğu taşıyamazsınız, görev çubuğunu yeniden sağ tıklatın ve Görev çubuğunu kilitle seçeneğinin temizlenmiş olduğundan emin olun.
  Tip: İmleci yatay olarak hareket ettirin.


  5. Hızlı Başlat çubuğunda, büyük simgeler tercih ederseniz Hızlı Başlat çubuğunun boş bir alanı sağ tıklatın, Görünüm' ün üzerine ve Büyük simgeler' ı tıklatın.  6. Hızlı Başlat çubuğuna bir program eklemek için istediğiniz simgeyi Hızlı Başlat çubuğuna sürükleyin.

  YanıtlaSil