Yediğim Kazıklar ( Web )

Yolu bu yazıya düşüp bir şeyler okuyan herkese selamlar...

Bu burada ilk yazım olduğu için öncelikle biraz kendimden bahsedeyim ; ben aynı diğer kişiler gibi sıradan biriyim , yani siz nasılsanız bende öyleyim. o nedenden benim yediğim kazıklar sizlerinde başına gelmesin diye burada ara ara sizlerle bu ve benzeri yazılarımı paylaşacağım.

Öncelikle aklınıza gelebilir neden burada paylaştığım yada neden kendim site açıp orada paylaşmadığım. Zaten bu yazımında konusu bu. Burada neden paylaştığıma gelirsek bunun iki sebebi var . Birincisi bende bir blog açmıştım. Düzenli olarak yazılarımı yazıyordum aradan zaman geçtikçe bloguma kimsenin uğramadığını ve kimsenin yorum yazmadığını farkettim bir süre böyle devam etti. Dedimki madem kimseye faydası dokunmuyor neden yazayım ki...

İkinci sebep ise bir gün Google de bir şey ararken WebSeyyahı blogu ile karşılaştım. blog okadar popülist yaklaşımdan uzak sanki kendim için yaptım ister gel faydalan istersen uzaklaş fark etmez gibi mütevazı bir yaklaşımı geldi. Bir konuda yardım istedim . diğer herkesin yarım yamak cevapları yada yanıtsızlıklarına karşı. WebSeyyahı karşılık beklemeden yardımcı olmaya çalışıyordu. Altta ki Kaybedenler kulübü resmini gördüğümde kendi kendime " yediğim kazıklar " yazılarını yazmaya karar verdim. WebSeyyahının Adminlerinin ABD de olması yazdıklarımın blog sahiplerini etkilemeyecek olması da beni cesaretlendirdi.

Lafı bukadar uzatıp bir giriş yaptıktan şimdi gelelim asıl konuya...


Dedim ya benimde sitem vardı diye işte web konusunda yediğim kazıkları yazayım dedim.

Blogumu açalı 3-4 ay olmuştu baktım gelen giden yok şu ücretsiz hit dağıtan sitelere üye oldum. İşte siz puan topluyorsunuz topladığınız puan karşılığı size hit gönderiyor vs. sonra anladımki bunların hepsi içi boş ping miş. ve siteye daha çok zararı oluyormuş.

Sonra blog kardeşliği, yorum dayanışması gibi gruplara takıldım. Maalesef anladımki yorum yapanlar yazılarımı bile okumadan alakasız üç beş kelime yazıp çıkıyorlar.

Alexa değerim yükselsin istedim. Bir baktım ki alexa değeri içi boş bir balonmuş . İstediğin kadar yüksel bir şey olmuyormuş.

Dedim ne varsa sosyal medyada var facebook sayfası açtım. Üye katılması için verilen ilanlara aldandım. Bir baktımki 300 üyem olmuş ama hepsi fake hesap.

Sonra PR alayım dedim 7-8-9 diyordu bir forumda birazda para istiyordu. Bende olur dedim anladımki böyle bir şey yokmuş site analiz araçlarında PG yüksek çıkıyormuş ama hepsi paravanmış.

Sorun seo da sanırım dedim google de yukarıda çıkartırız diyenlerle organik hit dağıtanlarla şansımı denedim. Sitem giderek listelerde bile çıkmaz oldu.

Site altına eklenen gadgetleri ekledim link dağıtan sitelere üye oldum siteme witgetlerini ekledim. Listeleme yapan sitelere reklam verdim. Sonunda ana sayfam okadar dolduki artık ben bile açamaz oldum.

Forumlardan yardım istedim, sonradan anladımki genelde forumlara ustalar değil çaylaklar takılıyor. Ustalar ne yapar dedim kendi sitesini açar dediler. Bloglarından yardım istediğim çoğu ya para istedi ya yanıt vermedi, yada geçiştirdi. Çok azı benim anlayabileceğim düzeyde açıklama yaptı. (Onlara sonsuz teşekkürler.)

Sonunda bende blogumu kapattım.
İşte size Web aleminde yediğim kazıkları anlattım.

Eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümü sizlerin görüşlerinede açık.
Biz sizin düşüncelerinizi önemsiyoruz...


Konuk Yazar :KK

3 yorum:

 1. Hoşgeldin gerçekten güzel site faydasını çok gördüm sana da faydası olur.

  YanıtlaSil
 2. Okumaktan zarar gelmez bizim başımıza gelenler okumuyor olmamızdan
  Dünyada okuyan yazana bak
  Birde bizim ülkemize bak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mevzu derin ... çok doğru söylüyorsunuz

   Sil