Yediğim Kazıklar ( Banka )


Yolu bu yazıya düşüp bir şeyler okuyan herkese selamlar...
Yine bir yediğim kazıklar yazı dizisi ile karşınızdayım. Bu yazımda sizlere bankalardan yediğim kazıkları siz yemeyesiniz diye anlatacağım.


Banka yada yasal tefeci diye bildiğimiz kurumlar en tehlikeli müesseselerdir.  Her bir işlemde çok dikkatli olunmalıdır. Evet bunu hepimiz biliyoruz ama tek tek tüm bankacılık kanununu ezbere bilmemizede imkan yok.
Bir gün iş dolayısıyla bir bankadan hesap açtırmamı istediler. Bende gittim açtırdım, iş hesabı olduğu için banka kartı vs. ücret alınmayacağını söylediler. Sonra kredi kartı vermeye çalıştılar ısrarla almadım. Ek hesap vs. istemedim. Banka kartım bankaya gelsin sizden alırım dedim. 10 güne kadar gelir dediler. Bir sürü evrak imzaladım. Sonra banka kartımı almak için bankaya gittim bir hata olmuş aynı formları doldur birdaha gönder 10 bekle ve bankaya tekrar gittim. Kartı almak için uzunca bekledim. Banka kartımın şifresi sadece çağrı merkezi veriyormuş , banka içerisindeki telefon direk çağrı merkezini arıyor bende aradım, ona bas buna bas , bana bas olmadı üst menüye dön , aşağı bas yukarı bas derken en son çağrı merkezine bağlandım. Çıkan kişi şifreyi vermeden başladı kredi kartı verelim muhabbetine , sonra yok kurtlu elma hesabı yok ek hesap yok otomatik ödeme verirsen ücret almıyoruz vs. vs... olmaz olmaz istemiyorum derken hat gitti. Bir daha aradım basa basa gene aynı nokta derken şifreyi aldım.
İlk para yattı ilk çağrı başladı paranızı şöyle değerlendirelim, sizi değerlendirelim, hazır müşterimizsiniz yeni kazıklarımızın tadına bakın vs.. devamlı cepten mesaj vs... bir iki ay sonra bankadan kurtulduk bende hesabı kapatmaya gittim. Meğer ek hesabım varmış para çekmişim vs. neyse 1tl küsür borç çıktı. Dedim uğraşmayım parayı verdim hesabı bir türlü kapatmıyorlar derken bir dilekçe yazdım kapansın diye çıktım. Bir ay sonra eve bir ekstre borç 0,5 tl gibi bir rakam. Yine aynı bankaya gittim hesabın kapanmadığını şöyle oldu böyle oldu sizi yakalamışken şu kazığıda soktuk ondan borç gelmiş vs. dedim kapatın, parayı verdim çıktım. Bir ay sonra bir ekstre daha bu sefer çıldır geldi bende açtım kamerayı daldım bankaya hem kayıt yapıyorum hemde cilalıyorum etrafı, meğerde bu sefer hesabıma kredi kartı göndermişler bulamayınca geri almışlar vs. onun parası yüzünden hesap kapanmıyormuş, Öylemi öyle dedim bende size 1 kuruş verirsem benim yediğim kazığı büyütün, bankada herkes durmuş beni izliyor... neyse hesabı kapattılar ama daha yediğim kazık bitmedi. otomatik ödeme vermiştim meğer iptal ettiğim zaman  ki ay yeni bankaya otomatik ödeme aynı günde versende bir sonraki ay başlıyormuş. arada ceza gelince anladık tabi. Sonunda öde öde bitirdik faturaları kurtulduk.İşte size bankalardan yediğim kazıkları anlattım.

Eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümü sizlerin görüşlerine de açık...
Biz sizin düşüncelerinizi önemsiyoruz...
1 yorum:

  1. TTNET ten hızım yavaş olduğu için daha hızlı internet servis sağlayıcısı ararken doping in reklamlarına denk geldim internetimiz hızlıdır +kampanya var diyordu. bir tane kampanya seçtim ve telefonla müraacat ettim birinci sene sekiz ay düşük ücret ikinci sene tam ücret yani 14 ay tam 8 ay düşük tarife. ikinci ay tam fatura geldi. üçüncü ayda tam fatura gelince ayrılmak istediğimi sebebininde bu olduğunu söyledim özür dilediler sonraki fatura sıfır lira geldi ama ondan sonraki fatura yine tam gelince hiç sesimi çıkartmadım geleni ödedim. yani sekiz aylık kampanya dört aylık oldu. iki sene bitince hiç aramayan firmadan müşteri temsilcisi aradı "dopingden memnunmusunuz" diye sordu "hayır değilim" deyince sebebini sordu sözünde duran takibeden kullanıcıyı düşünen bir firma değil dedim, olayı anlattım ve siz bana kampanyadan değil 24 ay bedava internet verseniz sisi bırakıyorum dedim, hık mık etti telefonu kapattım ve telekoma geçtim.

    YanıtlaSil