Yediğim Kazıklar ( Çağrı Merkezi )

Yolu bu yazıya düşüp bir şeyler okuyan herkese selamlar...
Yine bir yediğim kazıklar yazı dizisi ile karşınızdayım. Bu yazımda sizlere çağrı merkezlerinden yediğim kazıkları siz yemeyesiniz diye anlatacağım.


Çağrı merkezi deyince ilk aklımıza gelen GSM ve banka çağrı merkezleri gelir. Evet en tehlikeli olanlarıda onlardır. Burada çağrı merkezinde çalışan kişileri bu konunun dışında tutuyorum çünkü onlar para için görevini yapan insanlar. Benim kast ettiğim onlara bu işleri yaptıranlar.

Gelelim yazımızın gelişme bölümüne ; Bir gün ev telefonu çaldı, karşıda bir bayan malum yerden arıyorum incelememizde ev telefonunuzu şu kadar şöyle kullanıyorsunuz şu kadar para ödüyorsunuz. Şu tarifeye geçerseniz şöyle karlı böyle karlı vs. dedim olur. Ben olur dedim ama zaman geçipte benim yeni geçtiğim tarifenin sabit ücretini katlayacaklarını bilemezdim ki, bir de 24 ay taahadüt vermişim eski tarifede kapanmış sadece eskiden kalanlar kullanabiliyormuş. Neyse ben paşa paşa bu faturaları ödedim. Günü geldi dedim sabit telefon hiç kullanmıyorum kapatayım. Maadem yalın internette var, sadece onu kullanayım. Gittim merkezlerine, bir türlü merkez telefon idaresi telefonu kapatmıyor bin dereden su getiriyor. Dedim ben kapatacağım , yalın internete geçeceğim. Birde tarifelere bakınca yalın internetin adını yanlış koymuşlar meğer adı sabit hat istemeyene büyük kazık sokan internet tarifeysiymiş, sabit telefonla kullanınca daha ucuz oluyormuş. Artık mecburen sabit hattın en ucuzunu aldım evdeki sabit telefonun hattını söktüm öyle duruyor.
Siz siz olun çağrımerkezi arıyorsa bunun şirket faydası için olduğunu , müşterinin karlı çıkacağı durumlarda aranmıyacağınızı bilin ve benim yediğim kazıkları yemeyin.

İşte size çağrı Merkezinden yediğim kazıkları anlattım.

Bu bana ders oldu, artık her çağrı merkezinden, ne satarlara satsınlar ben onlardan para istiyorum ;)

Eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümü sizlerin görüşlerine de açık...
Biz sizin düşüncelerinizi önemsiyoruz...


1 yorum:

  1. cok haklisiniz. kendi yararlari olmasa aramazlar

    YanıtlaSil