Kod Paylaşma Penceresi Yapmak

Online kod görüntüleme ve düzenleme sitesi http://jsbin.com sayesinde istersek site ve bloglar içerisinde kod paylaşma ve sonucunu gösterme alanı yapabiliriz.

Özellikle çok kod paylaşan ve live demo (canlı görünüm) eklemek zorunda olduğu için bir çok alt blog açan ve sonrada bunlarla uğraşmak zorunda kalan webmasterlar için oldukça faydalı bir servis.
İstersek oturum açıp çalışmalarınızı kayıt ettirebilir böylece uzun süreli saklama imkanı verebilirsiniz.
Kullanımı oldukça basit sol tarafa html/java/ccs kodlarınızı yazıyorsunuz sağ taraftada canlı önizlemesi çıkıyor sitenin size verdiği paylaş (Share) kodunu sayfanıza HTML olarak yapıştırarak bir kod paylaşma penceresi ve önizlemesi yanyana gösterebilirsiniz.


JS Bin

2 yorum:

 1. merhaba hocam bloggerda bir seyi bir turlu yapamadim, sizin bu kodlari cerceve icerisine alma bilgilerinizden biraz farkli.

  http://www.maskolis.com/2013/03/artikel-lanjutan-yang-kemarin.html adresinde tema tanitimda blog sahibi, buka diye bir kod kullanmis. hatta iki adet resim alip upload ettim. Birinci resim http://imageshack.us/photo/my-images/42/resim1w.jpg/ adresinde, ikinci resim http://imageshack.us/photo/my-images/715/resim2o.jpg/ adresinde. bu sekilde acilir kapanir bicimde kod nasil yapiliyor. bir de yanyana gelecek sekilde buka,buka,buka gibi yapabilimiyiz,tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://webseyyahi.blogspot.com/2012/12/blogger-aclp-kapanan-mesaj-yapm.html?showComment=1366543377270#c3469215621317242061

   "buka" malzyaca göster demek yani altaki mesajı göster gizle diyor.

   Sil