Blogger Yapı Güncellemesi !

Blogger alt yapısını kullanan adminlerin dikkatine !

Bildiğiniz gibi blogger bir google servisidir. Google sürekli bir şeyleri geliştirmeyi ve değiştirmeyi sever. Bu geliştirmeler sırasında bazen bir geçiş dönemi olabilir.
Blogger kullanıcıları bazen sitelerindeki lightbox, kayıt şablonu gibi özelliklerin yada ekledikleri bazı widget ve gadgetlerin hata verdiğini yada eskisi gibi çalışmadığını gördükleri durumlar olabilir.
Bu gibi durumlarda blogunuzun ayarları ile oynamayın :) durum genelde 1-2 gün içerinde düzelecektir.Daha önce  blogger HTML editöründen geçtiğinde yaşanan lightbox çalışmaması gibi 24/04/2013 tarihinde de bir güncelleme olmuş ve bazı özellikler çalışmasında hatalar olmaktadır. Durum geçicidir. No panic :)

Bunu nasıl anlarım ?
Draft.blogger kullanarak bu gibi durumların oluştuğu değişimlerin daha erken farkına varabilirsiniz. Yada bir sorun olduğunu düşündüğünüzde, basitçe kontrol amaçlı şu yöntemi deneyebilirsiniz. Blogger yapısı bütünleşik bir yapı olduğu için anlamanın en kolay yolu yazılarınızı yazdığınız panelden HTML yapısına geçin ve sayfa içi çalışan bir kod ekleyin tekrar Oluştur kısmına geçtiğinizde eklediğiniz kod çalışmaz oluyorsa , blogger içindeki yapının o an düzgün çalışmadığı ortaya çıkar. Yani HTML / Oluştur geçişlerinde blogger kod yapısını tanımlayamadığından eklenen kodlar düzgün çalışmaz. Bir başka ifadeyle HTML düzeninde eklediğiniz kodları direk yayınladığınızda çalışır ama HTML kısmında kodu ekleyip sonra Oluştur kısmına geçip yayınla dediğinizde kod yapısında değişiklik olacağından çalışmaz yada hatalı çalışır.


Bu durumda ne yapmalıyım ?
Normalde hiç bir şey yapmanız gerekmez ama isterseniz çalışmayan eklentilerinizi durum düzelene kadar pasife çekebilirsiniz. Çok istiyorsanızda google http://www.google.com/tools/feedback/intl/en/learnmore.html
adresine durumu bildirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Anonim26.4.13

  Hocam şu alemde Türkçe bloglar arasında sizin bloğunuzun üstüne clas bloğa rastlamadım, gerçekten tebrikler, içerik ayrı güzel görsel ayrı güzel, nazar değmesin :)

  YanıtlayınSil
 2. Ben başıma böyle şeyler geldi mi hemen panik oluyorum blogum bir daha asla eski haline dönmeyecek gibi geliyor :)

  YanıtlayınSil
 3. Bilgi İçin Teşekkür Ederiz...
  Blogger Db İhtiyacı Olanlar İçin Db Satışımız Vardır Ulaşım İçin
  http://www.webmastersitesi.com/1-tl/1072264-500-konulu-blogger-db.htm

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme