Futboldan hiç anlamam , hatta takımların rengini, futbolcuların adını bile bilmem bu nedenden Türkiyeden arkadaşlar dünya futbolunda gelmiş geçmiş en başarılı oyuncularının bir listesini hazırlamamı rica etti . Bende FIFA sıralaması ve ülkelerin en fazla aranan futbolcuları ve uluslar arası kazanılan başarılara olan katkıları ve doğal yeteneklerine göre bir liste yaptım. Sonuçta ortaya şöyle bir liste çıktı.
Devamını Oku

0 yorum:

Akış şeması, Diyagram ve İnografik Oluşturma Araçları


İnfografik : Bilgilendirme grafikleri ya da infografikler; bilgi, veri ve bilgi birikimlerini görsel olarak sergileyen grafiklerdir. Bu grafikler çok karışık konuları işaretler, haritalar ve teknik yazarlık ile çok kolay ve açıklayıcı bir şekilde sergiler. Bilgilendirme grafikleri ile bilgisayar, matematik ve istatistik bilimciler tek bir sembol ile süreç bilgilendirmesini yapabilirler ve geliştirebilirler.

Devamını Oku

0 yorum:

Java Programı Nasıl Yüklenir ve Nasıl Güncellenir


Java uygulaması güncel tarayıcılarda çalışmadığı için gerekli durumlarda masaüstü uygulaması olarak direk bilgisayarımızdan çalıştırabiliriz.

Şu java güncellemeleri herkesi bıktırdı. Aslında pc ile alakadar olan kişiler yada az da olsa ingilizce bilen kişiler bu güncellemeleri hızlıca yapmakta zorlanmıyorlar ama normal kullanıcı için bir kaç dikkat edilmesi gereken noktayı açıklayalım.

Devamını Oku

2 yorum:

Wireless (Wi-Fİ) Ağ Şifresi Nasıl Öğrenilir


Kablo ile modeme bağlanma imkanımız var ve kablosuz ağ (wifi) şifresini öğrenmek istiyorsak Windows yüklü bilgisayarımızda hiç bir program kurmadan bunu kablosuz ağ kullanıcı adımızı ve şifremizi kolayca öğrenebiliriz.

Devamını Oku

2 yorum:

Sonsuz kavramı (sembolü:∞)

Matematiksel işlemlerde sürekli artan veya sürekli azalan anlamlarında kullanılan bir sıfattır.

Devamını Oku

1 yorum:

Klavyede Şapkalı Â â  Harfi Nasıl Yapılır


Bilgisayar klavyesinde varsayılan olan gelen harf , rakam ve semboller dışında kullanmamız gereken işaretleri kısa yollar ile oluşturabiliriz.

Q klavyede şapkalı a harfini yada yumuşak a harfini  yani " Â " " â " yapmak.Şapkalı a â nasıl yazılır?
Klavyede şapkalı harfler nasıl yazılır?
Klavyede yumuşak harfler nasıl yazılır?
Devamını Oku

0 yorum:

Bilgisayar Açılışındaki 2. İşletim Sistemi Kaldırmak


Bir sabit diskte istersek birden fazla işletim sistemi kurabilir ve çalıştırabiliriz (dual boot). Bu işletim sistemlerinden istediğimizi daha sonra basitçe kaldırabiliriz.


Devamını Oku

12 yorum:

Her Şey AŞK İçin ...


Herkesin gördüğünde içinde mutluluk veren evrensel sembolün koordinat düzlemindeki formülü

x = 16 sin 3 t

y = 13cost - 5cos(2t) - 2cos(3t) - cos(4t)

Devamını Oku

2 yorum:

Gölge

Bedava Bilgi Blogu

Bir Bak Belki Bir şey Bulursun

Belki Birinin Bir gün işine yarar

Belkide Bir şey bulamazsın

Boş yere bakakalırsın


Devamını Oku

2 yorum:

Standart bir bilgisayar çalışırken, uyku modunda yada kapalıyken ne kadar elektrik kullanır ?


Elektrikli cihazların sarfiyatları güçlerine (watt) göre değişir. Güçleri ne kadar fazla ise sarfiyatlarıda o kadar fazladır. Sarfiyat birimi Kw/h (kilovat/saat 'tır). Yani sayaçlarımız da 1 Kw=1000 wattır. Bu gücün 1 saate kullandığı miktarı ölçerek sarfiyatımızı hesaplarız.
Devamını Oku

5 yorum:

Blog İçi Yorum Yapma Panelleri ve Özellikleri


Blog kavramının gün geçtikçe anlamı ve işlevi derinleşiyor. Sosyal iletişimin güçlü bir parçası olan blogların ve blog yazarlarının çoğunun tek amacı para kazanmak olmadığı için bloglar çoğu insan için kişisel bilginin kaynağı durumunda.


Devamını Oku

29 yorum: