Sayfa Numaralandırma Kodu

Blogger Sayfa Navigasyonu (PageNavi / Sıralama / Numaralandırma) Eklentisi
Her blogta olması gereken bir özellik olan sayfaları numaralandırıp sıralandırma eklentisi, varsayılan olarak gelmediğinden sizler için her temaya uyumlu bir kod düzenledim. Kodun .js kısmı açık ve direk site içerisinden çalıştığı için sayfa açılma hızını en az etkileyen sayfa numaralandırma (pagenavi) eklentisidir.

Devamını Oku

18 yorum:

Blogger İletişim Sayfasını Özelleştirmek


Blogger de iletişim formu özelliği gelmesi bir çok açıdan faydalı oldu. Bence iletişim formunun her yerde gözükmesine gerek yok. Bu yüzden kodu düzenleyerek sadece istediğimiz yerde gözükmesini sağlayabiliriz. Bunun için bloggerin pagetype özelliğini kullanacağız.
Her şeyden önce şablonumuzun yedeğini almayı unutmayın.

Devamını Oku

1 yorum:

Blogger Sayfa Yinelendikçe Değişen Resim Kodu


Çok işlevsev olarak kullanabileceğiniz  bu eklentiyi isterseniz manşet(slider) alanı olarakda kullanabilirsiniz. En güzel tarafı başka bir siteye banner verirken bu şekilde verirseniz her seferinde farklı bir resim ve URL gösterebilir böylece bir alana bir çok reklam verme veya reklam alma ile tasarımda yer kazanırken ziyaretçinin ilgisini de çekebilirsiniz.

Devamını Oku

6 yorum:Blogcunun Dünyası


Türkiye 'nin en güncel teknoloji sitesi SDN ekibinden Berkay Oğulcan Tutar 'ın hazırladığı SDN Blogcunun Dünyası bölümünde ayın blogları arasında WebSeyyahı blogumuzu, ayın blogları arasında değerlendirmişler. SDN ekibine, blogcuların yanında oldukları ve sitemize bu özel değeri verdikleri için teşekkür ederiz.
İlgili yayını Yurt genelinde Teknosalardan "SDN Sayı 45 Mayıs 2013" ile ulaşabilirsiniz.
Ayrıca interaktif olarak
http://sdn.teknosa.com/data/45/interactive/39.html
adresinden online olarak takip edebilirsiniz.

0 yorum:Blogger Sayfa İçi Çerçeve Ekleme Kodu


İsterseniz sitenizin tamamına, isterseniz sadece bir sayfaya köşelerinden çerçeve ekleyebilirsiniz
Yerleşim > Gadget ekle > HTML/javascript ekle ile tüm siteye sayfa HTML bölümünden <!--more--> etiketinden sonra eklendiğinde sadece bir sayfayı çerçeveye alabilirsiniz.

Devamını Oku

0 yorum:

Seboreik Dermatit Bölüm 3


En basit şekilde tedavinin çalışma mantığı :Bu kısımda herkesin anlayabileceği bir şekilde tedavinin nasıl çalıştığını açıklamak istiyorum. Öncelikle bunun bir faz çalışması sonucu değil, tamamen olayı daha basit anlaşılır şekilde açıklamak için teorisel bir anlatım olduğunu belirtmek isterim.

Devamını Oku

186 yorum:

Bilgisayar Virüsleri Nelerdir , Nasıl Korunmalıdır ?


" En iyi antivirüs yedek almaktır."
Sanal dünya büyüdükçe içerisindeki faydalı bilgiler gibi zararlı yazılımların sayısında da artma olmaya devam ediyor.
Bir çok insanın adını bile bilmediği bu yazılımlara genel olarak pc virüsü diye bildiğimiz bu kodlara ana başlık olarak şu şekilde sınıflandırabiliriz.

Devamını Oku

3 yorum:

 Blogger PageType (Sayfa Türü) Özelliğini Kullanmak


Blogger Eklentilerinizi Sadece Anasayfada, Yazılarınızın Sayfasında ya da Arşiv Sayfalarında vs. Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?
Blogger 'ın kullanışlı özelliklerinden biri de Pagetype özelliğidir.Öncelikle herzaman olduğu gibi Temanızı herhangi bir aksi duruma karşı yedeklemeyi unutmayın.

Devamını Oku

5 yorum:


On  yüz bin derken sayfa görüntüleme sayımız Birmilyon sayısına ulaşıp bir  dalya dedi :)

Katkıda bulunan tüm yazarlara, üye olan veya olmayan, yolu buradan geçen tüm okurlara;
link vererek destekleyen, yorum yaparak bize yol gösteren veya herhangi bir basın-yayın organında yer veren, sosyal ortamlarda paylaşan, sitenin tanıtımına katkısı olmuş herkese teşekkür ederiz....
Devamını Oku

0 yorum:

bloglifetr


Blogcuların dergisi bloglifetr 'nin mayıs sayısı indirilmeye sunuldu. Her konudan özgün ve değerli bilgilerin paylaşıldığı, kaliteli görsel içerikle ücretsiz bir şekilde okuyucusuna sunulan sanal paylaşım platformu dergileri, online okuyabileceğiniz gibi  App Store'da ve ipad aplikasyonunda da bulunmaktadır. Dergiyi bu platformlardan ücretsiz olarak indirerek, bu oluşuma sizlerde destek verebilirsiniz.

Devamını Oku

0 yorum: