Aynısını Bulmaya Yardımcı Servisler

Bazen bir şeyin aynısını, benzerini, muadilini, eşdeğerini, ikizini veya alternatifini bulmak isteriz, işte bize bu konuda yardımcı servisler.

Devamını Oku

1 yorum:

Pc Açılışında NumLock Çalışmıyorsa... Çözüm!

Bilgisayar kapalı durumdan ilk açıldığında normalde Numlock Lambası otomatikman yanar ve klavyenizdeki tuş takımı bir işlem yapmadan çalışır. NumLock kendiliğinden çalışmıyorsa şu yöntemle düzeltebilirsiniz.
Devamını Oku

0 yorum:


Seboreik Dermatit Bölüm 4

Hastalıklarla ilgili genel olarak bazı yanlışlıklar yapılmakta olduğunu için bir kaç hususu açıklamak istedim.

Devamını Oku

200 yorum:

Fizik Üzerine Teori

Cern deneyi fizik ile ilgili bazı doğruları öğrenmemize yardımcı oluyor. Tabi sanılanın aksine daha yolun başındayız. Mesela atomların çekirdekleri eski söylevin tersine küresel değil çeşitli yapılarda olduğu ispatlandı. Benim teorim her atom hatta her elektron ve atom altı parçacık eşsiz. Yani bir benzeri daha yok. Anti madde aynı şekilde, sade eşsiz maddenin anti maddesini bulup bir araya getirilirse bazı sırlar ortaya çıkabilir. Evrende kaç tane atom varsa o kadarda anti madde var aynı maddenin anti maddesini bulma ihtimali, işte mesele burada başlar.

Devamını Oku

0 yorum:


...I wanted you event...

Devamını Oku

0 yorum:

Siri'nin Atası :)

Visual Basic Script ile hazırlayacağınız bir script ile bilgisayarınızı konuşturabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki script'i not defterine yazıp konus uzantısını .vbs olarak kaydedin. Örneğin konus.vbs
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Sosyal Butonlar Kartviziti Kodu

Blogger için hakkımızda , sosyal paylaşım alanı ve eposta aboneliği içeren faydalı bir eklenti.

Devamını Oku

0 yorum:

Tavsiye (Benzer) Yazılar Eklentisi (Engageya) Kullanımı

Blogger ve diğer site alt yapıları için Bunlarda ilginizi çekebilir , Alternetif yazılar , Resimli benzer yazılar, Resimli rastgele yayınlar... gibi widget / gadget eklentileri oldukça popüler. Özellikle LinkWithinOutbrain ve nrelate bu konuda güzel uygulamalar sunan siteler. Bunların dışında şablona eklenen kodlar ile de bu gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Devamını Oku

9 yorum:

Forum ve Forumculuk
Bir zamanların sanal kasırgası forumlar ve forumculuk kavramı gün geçtikçe erimeye ve tükenmeye başlamasına ve bu gidişatın nasıl bir yol izlediğine beraber bakalım.

Devamını Oku

2 yorum: