Facebook da Herkesin Yapması Gereken Ayarlar

Facebook da Herkesin Yapması Gereken Ayarlar


Sosyal medya hayatımıza girmesiyle birlikte bazı sorunları da beraberinde getirdi. En çok kullanılan uygulama olan facebook da, özellikle bıktıran reklamlar, sizin adınıza arkadaşlarınıza istek gönderen oyunlar, bitmek bilmeyen spam mesajlar... bu gibi durumları en aza indirip kapatarak, çevrenizdekileri boş yayınlarla canını sıkmasını engellemek için bir kaç basit ayarlamayı herkesin yapması gerekir.Öncelikle facebook 'un sizin adınıza, çevrenizdekilere reklam gösterme özelliğini kapatalım.

Facebook > Çark > Ayarlar > Reklamlar yolunu izleyin.


Daha sonra
Düzenle > Hiç Kimse olarak ayarlayın ve Değişiklikleri Kaydedin.

Şimdi sizin adınıza başkalarına istek gönderen her yaptığınızı otomatik paylaşan, arkadaşlarınızın da , saçma sapan şeyleri neden paylaşıyor... kalabalığı kalsın bari diye sizi arkadaşlıktan çıkarmaya kadar giden sizin bile haberiniz olmadan sessizce sizin adınıza gizliden iş çevirmelerini engellemek için neler yapacağınıza.

Facebook > Çark > Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin.


Daha sonra

Düzenle > Uygulamanın görünürlüğü > Sadece ben > Kapat
ve
Bu uygulamanın diğer izinleri > KaldırTüm uygulamalarınıza aynı işlemi yapınız. Merak etmeyin uygulamalarınız ve oyunlarınızda hiç bir değişiklik olmadı. Sadece sizin adınıza haberiniz olmadan paylaşım yapmalarını engellediniz. Böylece sizin haberiniz olmadan gizlice paylaşım yapan oyun, sizin adınıza habersiz gönderilen reklam, spam mesaj gibi durumları en aza indirmiş olursunuz.

Settings Everyone MUST Do on Facebook

Yorumlar

 1. Facebook6.2.14

  Facebook kullanan arkadaşlar mutlaka yapmalı.
  Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 2. Anonim6.2.14

  Teşekkürler, gerçekten işime yaradı.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme