Blogger 15 Yaşında :)

Happy birthday to BLOGGER
23 Ağustos 1999 kurulan ,üye sayısı'nın 2 milyon civarında olduğu tahmin edilen Blogger.com, Pyra Labs tarafından geliştirilip Google tarafından satın alınan (şubat 2003), İnternet'teki ilk blog hizmet sağlayıcısıdır. Günde 18 milyon civarında tıklanma ile en çok ziyaret edilen ilk 10 ağ sitesinden birisidir. Türkçe dahil onlarca dil desteği ile birlikte hizmet vermektedir.
♥... Bu içerik WebKenti.Net tarafından hazırlanmıştır.
      Yorum bölümünden fikirlerinizi veya eklemek istediklerinizi belirterek, bizlere ve diğer kullanıcılara yol gösterip yardımcı olabilirsiniz.
      Sosyal paylaşım butonlarını ( M B t f P G+1 vb.) kullanarak, faydalı bulduğunuz bilgileri beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. ...♥

1 yorum:

 1. 5 Adımda Nasıl Başarılı Bir Blogger Olunur?

  Tam zamanlı bir işte çalışan çoğu beyaz yakalının hayallerini süsleyen blogger’lık, son dönemlerin gözde mesleklerinden biri. Ünlü blogger’lara özenen pek çok kişi, mevcut işini bırakıp blogger olmak veya kariyerine blogger olarak başlamak istiyor. Ancak, her işte olduğu gibi blogger’lıkta da başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken noktalar, takip edilmesi gereken stratejiler var. Gelin 5 adımda nasıl iyi bir blogger olunur görelim:

  1. Orijinal bir blog adı bulun


  Blog’unuza vereceğiniz isim; hem paylaşım yapacağınız alanı yansıtması hem de ilgi çekici olması açısından büyük önem taşıyor. Özellikle belli bir takipçi kitlesine ulaşıp tanınırlık kazandığınızda, blog adını değiştirmek sıkıntı yaratacağı için uzun vadede kullanabileceğiniz bir blog ismi almanızda fayda var.

  2. Her zaman seveceğiniz bir alan seçin


  Blogger’lık sizin için geçici bir heves değil, kariyerinizin dönüm noktası ise uzun yıllar ilgilenmekten ve paylaşmaktan sıkılmayacağınız bir alan üstüne yazmalısınız. Unutmayın, sürdürülebilir değilse hiçbir iş başarı getirmez.

  3. Harika içerikler üretin


  Ne derler bilirsiniz; içerik kraldır. Bu kural blogosfer için de geçerli. Blog’unuzun tanınması ve çok sayıda takipçisi olması için ilgi çekici, paylaşılmaya değer içerikler üretmelisiniz. Akıcı yazılar yazın, kaliteli fotoğraflar yükleyin. Kısacası, insanlara size takip etmeleri için güzel sebepler verin.

  4. İstikrarlı olun


  Düzenli olarak içerik üretmek ve paylaşmak hem blog’unuzun arama motorlarındaki sıralamasını yükseltir hem de takipçilerinizin sık sık sitenizi ziyaret etmesini sağlar. Blog’unuzda paylaştığınız içeriklerin yanı sıra Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal mecralarda yapacağınız paylaşımlar da ilgiyi üzerinize çekmenizi sağlar.

  5. Takipçilerinizle etkileşime geçin


  Blogger olmak bir nevi “sosyal kelebek” olmayı gerektirir. Yorumlara cevap vermeyen, takipçileriyle ilgilenmeyen, asık suratlı birinin başarılı bir blogger olması söz konusu bile olamaz. Tüm mecralarda, sizi takip eden ve seven insanlarla iletişime geçerseniz, hem onların gönlünü fetheder hem de bir anlamda sizin için içerik üretmesini sağlamış olursunuz.

  YanıtlaSil