Blogger Açılır Kategori Alanı Oluşturmak


Blogger kategori alanını bildiğiniz gibi etiketler üzerinden varsayılan gadget ile basitçe eklenebiliyor ancak basit yapısı çok etiket kullanımına uygun değil bunun için açılır menü (Drop Down) şeklinde tasarlamak için bazı değişikler gerekiyor.

Devamını Oku

2 yorum:

Blogger Üstbilgi Alanına Gadget (Widget) Alanı Eklemek


Bloggerde özellikle reklam alanı olarak kullanabileceğiniz üst bölmede header alanına bir gadget yeri oluşturmak.

Tabi ki her zaman olduğu gibi blogger temanızın yedeğini almayı unutmayın.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Gadget (Widget) Yerleşim Alanını BölmekBloggerde gadget için ayrılmış alanlardan bazılarını ikiye bölüp daha fazla gadget yeri oluşturmak gerebilir. özellikle tasarım ile ilgili anasayfaya daha çok eklenti eklemek istediğimizde faydalı olacaktır.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Navigasyonlu Menü Yapma Kodu


Bazı durumlarda navigasyonlu menü lazım oluyor sizler için basit yapılı menü çubuğu örnekleri düzenledim.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Açıklama Yazılı Resim Slider Kodu


Oldukça kullanışlı , mouse duyarlı hareketli resim slider eklentisi.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Açıklama Yazılı Resim Kodu


Oldukça kullanışlı , mouse duyarlı hareketli resim slider.
Site içinde çeşitli amaçlarda kullanıp isteğinize göre özelleştirebilirsiniz.

Devamını Oku

0 yorum:


Devamını Oku

2 yorum:

Blogger Şerit Rss Yayını Yapma Kodu

Sitenizde Rss akışı ile son yayınları gösterebileceğiniz faydalı bir eklenti.


Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Resim Slider Kodu

Değişik amaçlarla kullanılabilecek site içi çalışan güzel bir manşet alanı


Devamını Oku

0 yorum:


Blogger Toplam Yazı Ve Yorum Sayısı Gösterme Kodu


Blogger de yada HTML tabanlı herhangi sitenin istediğiniz yerine toplam kaç yazı ve yorumun olduğunu gösteren eklenti ile blog jargonu oluşturabilirsiniz.

Devamını Oku

1 yorum:

Blogger da İletişim Sayfası Nasıl Yapılır


Blogger da iletişim sayfasını Blogger > Yerleşim > Gadget Ekle > Diğer Gadget'lar > İletişim Formu yolunu izleyerek basitçe sitenize ekleyebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda sadece belirli sayfalarda olmasını yada oluşturduğunuz statik sayfa içerisinde yer almasını isteyebilirsiniz.
Devamını Oku

0 yorum:

Bloger Yayın İçi Sayfalar Oluşturma Kodu


Blogger yapılarda uzun yazılar yada çoklu resim gösteriminde tek bir sayfa içinde kullanılabilecek pagenavi ye ihtiyaç olmaktadır. Blog yazısının içeriğini sayfalara ayırmak ve daha işlevsel bir sunum yapma ihtiyacı oluşabilir.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Etiketli Arşiv Sayfası Kodu


Blogunuzda veya sitenizde etiketlere göre kategorilenmiş ve alfabetik dizilmiş , duyarlı yapıda çok işlevsel bir arşiv eklentisidir.


Devamını Oku

0 yorum:Türkçe Teknoloji Siteleri


Teknoloji severler için tavsiye edeceğim Türkçe sitelerinin sayısı az olsada kaliteli işler çıkartıklarını söylemek isterim. İşte Türkçe olarak takip etmenizi önerdiğim internet ve youtube siteleri.

Devamını Oku

10 yorum:

Ceofix.com


Teknoloji Haberleri Portalı-Teknolojinin Özü

Teknolojik sorunları fixleyebileceğiniz internet adresiniz

Devamını Oku

0 yorum:

Show / Hide - Göster / Gizle - Aç / Kapat - Daralt / Genişlet Yazısı Kodu


Sitelerde veya bloglarda içeriği daha iyi aktarmak ve gerekli olduğunda açılabilecek bir bölüm oluşturmak sayfa içi düzeninde oldukça faydalı oluyor. Özellikle uygulama paylaşan bloglar için oldukça faydalı bir HTML - CSS kod düzenledim.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Hover Efektli Yazı Kodu


Animasyonlu açıklamalı resim eklentisi
http://www.webkenti.net/
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Kendi Arşiv Sayfanı Kendin Yap


Blogger çoğu açıdan mantıksal bir yapıda olduğu için bazı kolaylıkları vardır . bunlardan biriside sabit URL bazlı yönlendirmelerdir. Şimdi bu özelliği kullanarak aylık arşiv sayfası yapalımDevamını Oku

0 yorum:

Blogger Alfabetik Site Maps (Arşiv) Oluşturmak


Web siteniz için alfabetik site maps oluşturmak isterseniz aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz. Yayınlarınız alfabetik olarak sıralanacaktır.


Devamını Oku

0 yorum:

Sosyal Medya + E-posta + Arama Butonu Kodu


Web siteleri ve blogger için özel arama, sosyal ağ ve eposta aboneliği eklentisini bir çok kullanıcı sitelerinde bloglarında sosyal paylaşım butonları kullanmak istiyor. Bende sizler için kullanışlı bir eklenti düzenledim. Kısaca hepsi bir arada oldu.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Özel Arama Kutusu Kodu


Bloggerde arama kutusunu özelleştirebilir ve istediğiniz yerde birden fazla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku

1 yorum:

Bağlantı linklerini Özelleştirmek (CSS text-decoration)


Web sitelerinde yada bloglarda verilen bağlantıları daha belirgin yada anlaşılır yapmak için yazı dekorasyonu (text-decoration) tekniğini uygularız.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Şerit Slider Resim Alanı (Manşet, Slayt) Eklentisi


Hızlı , pratik , reklamsız, duyarlı, ücretsiz... Kısaca sade bir Resim Slider (Slayt, Manşet) alanı isteyenler için kullanımı kolay blogger resim slayt eklentisi.


Devamını Oku

0 yorum:

Seboreik Dermatit Bölüm 7


Seboreik Dermatit ile mücadeleyle geçen yılların ardından sizlerle 09.06.2012 yılında paylaştığım , "Seboreik Dermatit (Kepek) Tedavisinde Çözüm" makalem ile yardım etmeye çalıştım. Bu süre zarfında yorumları ve sosyal medya başta olmak üzere çeşitli platformlarda sitemizi kaynak göstererek paylaşımda bulunan , değerli yorumlarıyla yazımıza katkıda bulunan ve özellikle yardımcı olmaya çalışan  Ö. Güngör , M. Demirgölbaş , M. Adler  başta olmak üzere tüm iyi insanlara teşekkür ederiz.

Devamını OkuWebKenti.Net


WebSeyyahı olarak siz değerli takipçilerimizle birlikte geçirdiğimiz 5 yılın ardından bir değişim ve gelişim hedefi ile bloğumuz değişime ve gelişime gitme kararı almıştır.

Web sitemizin domain adresi https://www.webkenti.net olarak belirlenmiştir. Site içerik kalitesinde bir azalma olmadan yoluna daha emin adımlarla yükselerek ilerleyecektir.

Herkese teşekkür ederiz...


0 yorum:

En Basit Diyet İle Kilo Kontrolü Yapmak


Bir çok insan özellikle bayanlar zayıflamak yada kilosunu kontrol altında tutmak istiyor. Eski çağlardan kalan fosiller incelendiğinde obeziteye rastlanmadığını ancak insanların çok fazla yediği anlaşılmış. Aslında tek başına bu bilgi bile doğal beslenip hareket edip enerji harcanırsa vücudun normlarını koruyacağının bir göstergesi. Eski insanları araştırdıklarında gün içerisinde çok yemek tükettikleri ancak çok hareket ettiklerini bu yüzden obezite kavramının olmadığını görülmüş. Beslenme tarzlarında ise çok su içtikleri ve doğal beslendikleri ortaya çıkmış. Buraya kadar her şey normal daha ayrıntılı bakıldığında yedikleri yemeklerde yağ kullanılmadan pişirdikleri ve tükettikleri görülmüş.
Devamını Oku

0 yorum:

Dosyaları Veya Klasörleri Önceki Durumuna Getirmek


Bir dosya veya klasörde bir değişiklik yaptınız ama önceki hâline geri dönmek istiyorsunuz yada bir dosyayı istemen kalıcı olarak sildiniz ve tekrar ulaşmak istiyorsunuz. Bunun için veri kurtarma programları kullanmadan önce, basitçe kaybolan içeriğinizi kurtarabilirsiniz.

Devamını Oku

11 yorum:

İntel İşlemci Fanı Montajı Nasıl Yapılır ?


Yıllardır intel cpu ile gelen fan modelini değiştirmedi ve bunu takmak her daim dikkat isteyen bir işlem olmuştur. Özellikle kendi başına bir şeyler yapmak isteyenler için bu fan sisteminin ayaklarına hasar vermeyen yok gibidir. :)

Devamını Oku

5 yorum:

Bugün internette dolaşırken onedio.com da eskiden çözdüğüm bir IQ sorusuna denk geldim. Cahiliye devrinde olduğumuz için çoğu zeka küpü cevabı yazmış ama çözüm yolunu anlatan yok çünkü internette açıklayana ben rastlamadığım için onlarda sanırım googlede bulamamışlar. Sadece cevabı yazmışlar.

Devamını Oku

5 yorum:

Programsız Windows Bakımı Ve Optimizasyonu Yapmak


Windows zaman içinde yavaşlamaya ve geç açılıp kapanmaya başlar , bunu programsız bir şekilde arada sırada temizlemek size daha hızlı bir kullanım sağlayacaktır.

Devamını Oku

3 yorum:

Firefox da Sayfayı Otomatik Yenilemek


Özellikle sık güncellenen bir sayfa üzerinde çalışıyorsanız, yada webmaster olarak forum benzeri sitelerde F5 basmaktan yorulmuşsanız bu eklenti size yardımcı olabilir.
Devamını Oku

0 yorum:

Dünyayı Kurtaran Adam "Clair Cameron Patterson" Kimdir ?


Clair Cameron Patterson (2 Haziran 1922 - 5 Aralık 1995) jeokimyacı bilim adamı. ABD doğumlu bilim adamı. Chicago Üniversitesinde doktorasını yaptıktan sonra tüm profesyonel kariyerini geçirdiği California Institute of Technology de çalıştı.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Resim Arka Fonlu Yazı Yazma Kodu


Resim üzerine , resimden bağımsız yazı yazma kodu. Bu kodu aynı zamanda resmin ölçülerini ayarlayarak yazı arka fonu olarak da kullanabilirsiniz.


Devamını Oku

1 yorum:

Niyazi Saral Kimdir ?


Bilgisayar evreninin içerisinde bulunan kişiler için önemli bir yeri olan  sayın M.Niyazi Saral 'ın özellikle Türk bilişim sektörüne olan katkılarını sanırım ilerleyen yıllarda daha iyi anlayacağız. Niyazi SARAL 2007 yılından beri Bilişim STK’larında gönüllü olarak çalışmakta ve kâr amacı gütmeyen Çizgi-Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi çatısı altında çeşitli mühendislik yarışmaları, sempozyumlar, eğitim seminerleri ve e-öğrenme programları ile uzaktan eğitim çalışmaları yürütmektedir.

Devamını Oku

0 yorum:

Bilgisayar Güvenli Mod İle Açılmama Sorunu ve Çözümü


Bilgisayarımızı bazı durumlarda Güvenli Mod seçeneğinde başlatmamız gerekebiliyor lakin bazı durumlarda pc mizde normalde F8 ile kolayca ulaşabildiğimiz bu seçeneğe ulaşmakta sorunlar çıkabiliyor. Bu gibi sorunları çözmek için neler yapabiliriz beraber bakalım.
Devamını Oku

0 yorum:

Kurtulmanız Gereken Alışkanlıklar


Bir insana en çok zulmü yine kendisi eyler derler. Yıllar boyunca edindiğimiz alışkanlıklar bize maddi ve manevi büyük zararlar verebilir. Bu alışkanlıktan kurtulmak ise bazen çook zor olabilir. Bir an önce bırakmanız gereken on zararlı alışkanlığı sizin için derledik.

Devamını Oku

0 yorum:

Hizmet Yada Ürünlerden Şikayetin mi Var ?


Bir ürün yada hizmet aldınız ama vaad edilenler ile sonuç arasında alaka bile yok, Yani sağlam bir kazık yediniz ama TR de olduğunuzdan elinizden bir şey gelmiyor , bu gibi durumlarda en azından bu yediğiniz kazığı sanal ortamda paylaşın ki başkalarına faydanız olsun yada bir ürün almadan web dünyasını tarayın ki kazık yeme olasılığınızı düşürün. İşte bunun için forum ve bloglar dışındaki faydalı servisler

Devamını Oku

2 yorum:

Latince Lisanı


Latince; Hint-Avrupa dil ailesine üye, antik bir dildir. Eski Roma İmparatorluğunun resmî dili olan Latince, tarih boyunca bilim ve yönetim dili olarak kullanılmıştır. Latince devletin resmi dili olmasına rağmen halk arasında konuşulan dil genelde Yunanca'ydı.

Devamını Oku

0 yorum:

Kaliteli Kadınların, Erkeklerde Görmek İstemedikleri Stiller


Kadınlar erkeklerin bazı tarzlarından , bazı giydiklerinden  hiç hoşlanmıyormuş hatta nefret edilme oranı bile yüksek olduğu durumlar varmış ama yinede erkekler bunları yapmakta ısrar ediyorlarmış, Şimdi bu istenmeyen kadın stillerine beraber bakalım...

Devamını Oku

0 yorum:

Kaliteli Erkeklerin, Kadınlarda Görmek İstemedikleri Stiller


Erkekler kadınların bazı tarzlarından , bazı giydiklerinden hiç hoşlanmıyormuş hatta nefret edilme oranı bile yüksek olduğu durumlar varmış ama yinede kadınlar bunları yapmakta ısrar ediyorlarmış, Şimdi bu istenmeyen kadın stillerine beraber bakalım...
Devamını Oku

0 yorum:


Webseyyahı (WebKenti.Net) olarak blogger (blogspot) geliştirme üzerine olan web yazılım ve web kodları için yayınladığımız eklentiler , HTML ve JavaScript ağırlıklı paylaşımlarımız , istenirse Html tabanlı tüm blog ve site alt yapılarında çalışmaktadır.


Devamını Oku

0 yorum:

Öğrenci Keki Nasıl Yapılır


Yapımı kolay, lezzetli ... kısaca fırın, mikser, garip garip ürünler falan istemeden yapabileceğiniz güzel bir kek.
Devamını Oku

0 yorum:

Seboreik Dermatit Bölüm 6Bu bölümde en çok karşılaştığım hataları ve yapılan yanlışları açıklamak istiyorum.

Devamını Oku

129 yorum:

Sitelerde Facebook Videoarı Oynatma Özellikleri


En çok kullanılan sosyal medya ortamı Facebook servisinden istediğiniz videoları sitenize ve blogger blogunuza eklemeniz mümkün. Bir çok webmaster standart ekleme yollarını tercih etsede bazı durumlarda özelleştirme yapmak gerekiyor. Şimdi neler yapabileceklerimize beraber bakalım...
Devamını Oku

1 yorum:

Akım Korumalı Priz (Enerji Koruma Prizi) Ayrıntıları


Günümüzde elektriksiz bir yaşam "Taş devri" bir hayata aniden geçmemizi sağlıyor. Özellikle her şeyin torpille ve hak yeme üzerine kurulmuş sistemlerin ülkelerinde bilgiyi bilmek ve kendinizi korumak  daha da kadim bir hal almaktadır.

Devamını Oku

4 yorum:

Masaüstü Bilgisayar Kasası Ön Panel (Front Panel) Girişlerini Anakarta Bağlamak


Bilgisayar toplamaya yeni başlayanların sıkça takıldığı noktalardan birisi kasanın ön panel girişleri olan PLED + - , POWER SW , HDD SW , RESET SW , Ground vb. nasıl bağlanacağıdır.

Devamını Oku

1 yorum:

Google Chrome Tarayıcıda Yararlı Uzantılar


İnternete bağlanmak için kullandığımız tarayıcıları daha işlevsel, daha hızlı ve daha güvenli hale dönüştürmek için kullanacağımız eklentiler (Uzantılar) ile internet deneyimi daha rahat olup hayatı kolaylaştırır.
Devamını Oku

3 yorum:

Blogger Fare Duyarlı Duyuru Alanı Kodu


Çeşitli İşlevlerde kullanılabilecek güzel bir kod. Bloggerde duyuru panosu yada yayın içi mause duyarlı alan için kullanılabilir.
Devamını Oku

0 yorum:

Unutulan Windows Açılış Şifresini USB İle Öğrenmek


Windows açılış şifrenizi unuttunuz , resetlemek yada format atmadan şifrenizin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız işte basit bir yöntem. Ophcrack

Ophcrack indirme bağlatından LiveCD .iso kalıbını bilgisayarımıza indiriyoruz. Sonra yeni formatlanmış (biçimlendirilmiş) USB 2.0 belleğimize Ventoy,  ISO to USB , Folder2Iso , Unetbootin gibi yardımcılarla ISO dosyasını yazdırıyoruz.
Devamını Oku

0 yorum: