Google Code Kapatılıyor

Google Code Kapandı :(


Google Code özelliğini kapatma kararı aldı. Bu özellik sıradan kullanıcı için fazla bilinmesede geliştirici ve coderler için büyük sorunlar teşkil ediyor. Bunun asıl nedeni özellikle .js özelliğinin Google code de bulundurulması ve bir çok web sitesinin düzgün çalışması için bu alana ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır.

Alanında en büyüğü olan Google code , sanal dünyada kısa süreli bir kasırga etkisi yapacaktır. Çünkü ben dahil bir çok kişi kodlarını burada barındırıyordu. Bu özellik kapatılırsa bir çok kişinin yazıp sonrada unuttuğu ama çalışmaya devam eden kodlar bozulacak ve kaybolacaktır. Bu da geliştiricileri üzeceği ortadadır.


Şimdiden uyarayım WebSeyyahı blogundaki çalışmayan kodlar varsa nedeni tüm kodlarımı google code de barındırıyor olmamdandır. En kısa zamanda açık hallerini yayınlarım ama gözden kaçırdığım olabilir.

Saygılarımla

Sen çok sağol Google , bu kalınlıkla devam et olur mu, gün gelir aşılmaz dediğin dağlar bile viran olur.


Açıklama şu şekilde


Hello,
Earlier today, Google announced we will be turning down Google Code Project Hosting. The service started in 2006 with the goal of providing a scalable and reliable way of hosting open source projects. Since that time, millions of people have contributed to open source projects hosted on the site.
But a lot has changed since 2006. In the past nine years, many other options for hosting open source projects have popped up, along with vibrant communities of developers. It’s time to recognize that Google Code’s mission to provide open source projects a home has been accomplished by others, such as GitHub and Bitbucket.
We will be shutting down Google Code over the coming months. Starting today, the site will no longer accept new projects, but will remain functionally unchanged until August 2015. After that, project data will be read-only. Early next year, the site will shut down, but project data will be available for download in an archive format.
As the owner of the following projects, you have several options for migrating your data.
The simplest option would be to use the Google Code Exporter, a new tool that will allow you to export your projects directly to GitHub. Alternatively, we have documentation on how to migrate to other services — GitHub, Bitbucket, and SourceForge — manually.
For more information, please see the Google Open Source blog or contact google-code-shutdown@google.com.
-The Google Code team

Yorumlar

 1. Google Code alternatifi
  https://github.com/

  YanıtlayınSil
 2. hosting kullanımı hakkında güzel bir makalem: http://www.webtehayat.com/2015/03/host-nasl-kullanlr.html
  .css .js her ütrlü dosyalarınızı kolayca nasıl ücretsiz aktaracağınızı öğrenebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 3. GOOGLE Destek Hattı Telefon Numarası: 444 31 18

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme