Elleri Doğru Yıkamanın Önemi

Suya Sabuna Dokunun !

Bir çok hastalığın sebebinin ellerin doğru yıkanmaması sonucu ortaya çıktığını bilmemiz gerekiyor. Örneğin gıda zehirlenmelerinin %50 si elleri doğru yıkamaktan kaynaklanıyor.
Michigan State Universityhttp://www.cdc.gov/handwashing/

Hastalıklardan korunmada alınacak kişisel önlemler; Öksürme ve hapşırma sırasında ağzınızı ve burnunuzu bir mendille kapatınız. Mendili kullandıktan sonra çöp sepetine atınız. Öksürdükten ve hapşırdıktan sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayınız. El yıkama imkanının olmadığı durumlarda alkol içeren el yıkama antiseptikleri de kullanabilirsiniz. Yemeklerden önce ve sonra, tuvaletlerin kullanımı öncesi ve sonrasında ellerinizi yıkayınız. Kirli ellerinizle gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmayın. Eğer hastaysanız hastalığın bulaşmaması için çevrenizdeki kişilerden uzak durun. Bulunduğunuz mekanı sık sık havalandırın. Saçlar tarandıktan veya ellendikten sonar ellerinizi yıkayın. Toplumda ortak kullanılan araçların kullanımından sonra (kalem, silgi, toplu taşım araçları, para alış verişi, telefon vb) ellerinizi yıkayın. El yıkamak değil, doğru el yıkamak çok önemli. Unutulmamalıdır, “doğru el yıkama” enfeksiyonlardan korunma ve yayılmasını önlemede son derece ucuz ve etkili bir yöntemdir. Sadece 20 saniyede uygulanabilecek doğru el yıkama tekniği ile bulaşıcı ve salgın pek çok hastalığa karşı önlem alınabilir.


The Right Care of the Right Wash

10 yorum:

 1. SA iletişim için yorum kullandım için özür dilerim.
  AdSense için başvuru yapıyorum ve hersey kabul oldu fakat gezinmesi zor site diyor www.webtehayat.com
  2 gündür herseyi yaptım hala kabul yok yardım pls

  YanıtlaSil
 2. Hocam sizi meşgul ettiğim için çok özür dilerim fakat son bir ricam daha olacaktı sitede ne gibi bir çalışma göstereyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kısa sorunun okadar uzun cevabı varki , sadece bu konu için açılmış siteler ve işletmeler var ama ben kaynaktan öğrenip kendim yapacağım dersen link
   https://support.google.com/webmasters/?hl=tr#topic=3309469

   Sil
  2. şunuda ekleyim ,böyle cevap mı olur kim okuyacak okadar makaleyi diye düşünürsen , ben okudum yani çoğunu) ve şunu gördüm internetteki çoğu laf boş hatta zararlı. Yok ben kolayyolu seçeceğim dersen ,düşe kalka sonuca gidersin ama bu sana çok zaman kaybettirir.

   Sil
 3. hocam makale için çok saolunda şu iki haftadır bu makalede dahil bin tane makale okudum başka makale kalmadı sitemin neyi eksik onu anlamadım gitti kafayı yiyecem site tam teşekküllü bir tasarım yeni uyguladım yav.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Site şablonu flex ama imkanınız varsa 24" ve üzeri bir ekranda bakın nasıl dengesizlik olduğunu kolayca görebilirsiniz. Anasayfa açılışında resimleri sıkıştırmadığından yüklenmesi çok byte alıyorki bunu istemeyiz. Türkçe karakter karşılamıyor, Cufon varsa tr karakter ekleyin,
   CSS hataları var, meta uyumsuzluğu var, Statik dosyaları bota sıkıştırmadan gönderiyorsun,Tarayıcı Önbellekleme doğru çalışmadğından her seferinde çerzler baştan yüklenmek zorunda kalıyor,spritelerin çok meşgul ediyor hafifletilmesi lazım, birde şablon da hata varmı çakışan kodlar veya hatalı yada içinde yönlendirici scriptleri kontrol etmek lazım.
   Başlıca görünen hatalar bunlar.
   Reklam alma konusu ise herşeyi dörtdörtlükte yapsan biraz bizim dışımızda, yani kalem googlenin elinde olduğundan o kouya ilişkin fikrim bulunmamakta

   Sil
 4. Sabahtan beri bu dediklerinizi inceliomda yönlendirici fln demişsin hocam telif hakkını silersek kendi sitesine gönderiyor telif hakkı.
  Not: adsense başvuru otomatik webtehayat.blogspot.com olarak gönderiyor ama blogspot www.webtehayat.com adresine yonlendirio bir sıkıntı oluyormu dur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok onu kast etmedim. blgger yönlendirmede sorun olmaz.
   şablona bakın genelde ifarme yada a href kodlarının içindedir, googlenin banladığı bir adrese link veriyormusun, kontrol etmek lazım. dışarıdan bakılarak anlaşılmaz panelden şablon kodlarını tarama gerekir. tabi şablonun şifreli kod içermediğini varsayıyorum , yoksa önce kodların açık halini görmek sonra aramak ile bulunabilir.

   Sil
 5. Yav okadar da bakioz tabi uzman sayilirim yazılım bilgim var

  YanıtlaSil