Site Ekleme Ve Tanıtma Servisleri 


Webmasterlar  internet sitesi yaptıklarında, sitenin arama motorlarında hızla yükselmesini isterler. PageRank, Alexa vb. de yükselmesi için backlink almanın faydası büyük olduğundan Toplist  sitelerine veya Dizin sitelerine, site url domainlerinin geçmesi ve site tanıtımı yapmaları faydalı olmaktadır.
Devamını Oku

28 yorum:

Klavye ve Mouse Tuşlarını Gamepad'e Çalıştırma Programı


JoyToKey (Joy2Key) fare ve klavye girişini taklit ederek PC oyun kontrolörlerini sağlayan ve böylece windows uygulamaları ve web oyunlarını controller (gamepad / joystick) ile kontrol edilebilirsiniz.

Devamını Oku

6 yorum:

Windows 10 Kurulumu ve Başlangıcında Yapılması Gerekenler


Çok eskilere gitmeyeceğim ama kısaca geçmiş Microsoft ürünleri hakkında bir kaç satır bilgi vereyim.

Devamını Oku

7 yorum:

Bilgisayar Kendi Kendine Açılıyor Çözümü


Bilgisayar uyku modundan anlamsız bir şekilde kendisi açılıyor yani pc kendi kendine başlıyorsa , kendiliğinden başlıyorsa bunun nedenini bularak çözüm üretmemiz gerekir.

Devamını Oku

0 yorum:

Wordpress için Faydalı Siteler


WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. Wordpress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)'dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001'e kadar uzanır.

Devamını Oku

0 yorum:

Siber Güvenlik Mecburiyeti


Bu yazdıklarımı sonuna kadar okuyacak kişi sayısının çok az olduğunu ve uygulayacak kişi sayısının çok daha az olduğunun farkındayım.  Lakin bunu yapan kişilerin bir ömür faydasını göreceğinin de bilincindeyim.

Devamını Oku

1 yorum: