İnternet Site Erişim Engellerini Aşmak


Bazı şirketlerde anlamsız yapılandırmalar yüzünden internet de bulunan bazı sitelere erişim engellenebiliyor.
Aslında bunları aşmak çok kolay olsada uygulanan engelleme yöntemini bilmek ve ona göre çözüm üretmek gerekir.


Devamını Oku

0 yorum:

2. El Bilgisayar Alım, Satım ve İlan Verme Klavuzu


Mobilitenin yaygınlaşması ile birlikte ikinci el ürünlerin internet üzerinden satışı yaygınlaştı. Özellikle aşırı tüketimin yaygınlaşması ve kapitalizminin insanlar üzerindeki bilinç altına bunu al ve çevrenden saygı ve itibar gör algısının oluşturulmasına rağmen yöneticilerini iyi seçememiş halkların alım gücündeki düşüklük sebebi ile ikinci el ürünlere yöneliş artış göstermektedir.

Devamını Oku

0 yorum:

Blog , Blogspot , Blogger Nedir ?


Bizim gibi "internet insanları" için normal olan olguların , pc ye ilgisi olmayan yada yeni tanışan insanlara yabancı gelmesi ve etkin internet kullanımı için bazı noktaları sade bir lisanla açıklamak istedim.

Devamını Oku

0 yorum:

Tumblr Blog Kodları


Tumblr,  sosyal ağ ve blog sitesidir. WebKenti.net sitemizde verdiğimiz Blogger eklentileri ve kodları Tumblr bloglarında sorunsuzca çalışmaktadır. Kısaca Blogger için yazılan kodların neredeyse hepsi Tumblr bloglarındada çalışır.

Devamını Oku

3 yorum:

Bloglar Yarışıyor / Blogum Harika

İnternette gezerken rastladığım bir çok etkinlik mevcut. Tık tuzakları, yalan haberler, uydurma para dağıtan ponziciler...

Devamını Oku

8 yorum:

Ek İletişim Penceresi Açma KoduSite çıkışlarında yada uygulama çıkışlarında devam edip etmeyeceğini soran kod.

Kod isteğe göre değiştirilebilir veya geliştirilebilir. Gerisi size kalmış :)

Devamını Oku

0 yorum:

Bilgisayar Masaüstüne Uyku ve Kapat Kısayolu Oluşturmak

Özellikle Windows 8 ile birlikte gelen değişikliklerle birlikte bilgisayarı uyku durumuna geçirmek veya kapatmak bile bir kaç tıklamayı ve açılan hover efekli kısayolu tıklamayı gerektirdi.Tabi ki bu Windows 7 ye kadar bir iki tıkla bilgisayarı uyku moduna geçirmeyi bir tıkla kapatmaya alışkın olanlar için istenmeyen bir durum oldu.
Devamını Oku

2 yorum:

Blogger Şablonlarına Türkçe Karakteri Eklemek


Bazı blogger temalarında varsayılan olarak Türkçe karakterler " ĞğÜüŞşiÖöÇçİı " desteklememekte ve bu sorunda şablonu yarım kullanılabilir durumda bırakmaktadır.


Devamını Oku

0 yorum:

Türkiye Halk Eğitim Merkezleri Listesi


Herkese selamlar. Ülkemizin kişisel nitelikte çok önemli olmasına rağmen ön plana çıkarılmammış bir yapılanması olan Halk Eğitim Merkezleri hakkında tecrübe ve önerilerimi belirtmek istedim.

Devamını Oku

0 yorum:

Tarayıcı Ana Sayfa Virüslerinden Kurtulmak


Ana Sayfa Google Yerine Başka Sayfa Açılıyor Değişmiyor (Kökten Çözüm) yöntemini doğru bir şekilde uygulamış ve sorununuzu çözememişseniz artık daha derinlere inmenin zamanı gelmiş demektir.

Devamını Oku

2 yorum: