USA Green Card Official Application Address
(Amerika Yeşil Kart Resmi Başvuru Sitesi)


ABD 'ye yeşil kart ile gitmek isteyenler için internette okadar çok site varki resmi sitesini bulmak zorlaşmış. Her sene yapılan çekilişe göre dünyanın her yerinden yaklaşık 50 bin kişi Amerika Birleşik Devletlerinde yaşama ve çalışma hakkı kazanıyor. Yada başka bir değişle kendi ülkesindeki yöneticileri doğru seçemediğinden adaletsizlik ve fakirlikten kurtulma olarak gördükleri yollardan biri olarak bunuda deniyor.

Devamını Oku

0 yorum:

Fare Tetikli Dönen Resim Kodu


Mause ile üzerine gelindiğinde etrafında bir tur atarak güzel bir efekt veren faydalı bir kod .

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Kategorileri (Etiketleri) İki Sütuna Bölme Kodu


Blogger eklenti alanında bazı durumlarda etiketlerle ayırdığımız kategorileri gösterdiğimizde tasarım olumsuzluklarını önlemek için düzenleme gerekebiliyor.
Blogger için kategorileri iki sütun şeklinde sıralatmak için

Devamını Oku

2 yorum:

Bitrate Nedir? Ne İşe Yarar ?


Bit : (bilişim) Programlama ve haberleşmede, bir bit bilgi depolama ve haberleşme veya bağlantının en küçük ve temel ünitesidir. Bir cihaz ya da fiziksel bir sistem tarafından depolanabilecek bilginin maksimum değeri normal olarak sadece 2 farklı şekilde bulunabilir. Bu durumlar genellikle (özellikle numerik veride) ikili sayılar 0 ve 1 olarak yorumlanır. Ayrıca mantıksal değerler logical values , doğru ya da yanlış, flag ya da switch, on ya da off olarak yorumlanabilir.

Devamını Oku

0 yorum:

Otomobillere LPG Taktırmak Yada Taktırmamak işte Bütün Mesele Bu...


Otomobillere meraklı olunca bana en çok gelen soruların başında arabama otogaz tüp taktırayım mı ? Hangi marka tercih etmeliyim ? Ne kadar avantajlı gibi sorular oluyor. Şimdi mühendis kafasıyla bir hesap yapalım LPG dönüşümlü bir otomobil ne kadar mantıklı yada ne kadar tasarruflu getirebilir beraber bakalım.

Devamını Oku

2 yorum:

Online Şifreleme ve Şifre Kırma Araçları


Cryptography (Kriptografi) yani bir verinin güvenliğini artırmak için kullanılan şifreleme yöntemleridir.

Devamını Oku

1 yorum: