Faydalı Siteler ( Bookmark 8 )

Tavsiye İnternet Siteleri 

Bookmark (faydalı siteler / yararlı siteler / favori  siteler / blogroll / sık kullanılanlar / yer imleri / önemli siteler / önerdiğiniz siteler / tavsiye siteler / önemli linkler / yardımcı servisler ...)



Programlar Arşivi

Program arşivi konusunda çok geniş bir dataya sahip bu site ile bulamadığınız programları yada   bir çok programın yayından kaldırılmış eski sürümlerine ulaşabileceğiniz faydalı bir servis

http://xuix.com/

Live cd Listeleri

Live cd gerekli olduğunda alternatif özelliklerine göre seçim yapabileceğiniz ve liste şeklinde ulaşabileceğiniz  faydalı bir site

http://www.livecdlist.com/


Web Sitesinde Kullanılan Renk Kodlarını Öğrenmek

Özellikle tasarımcıların işini kolaylaştıracak bir web servisi ile url adresini girdiğiniz sayfada kullanılan renk kodlarını size veriyor. Site ayrıca site tasarımında kullanacağınız ana renklerin uyumlu renklerini de size öneriyor.
Kullanımı oldukça basit sitede :
Search combo library bölümünden herhangi bir rengin hex kodunu girdiğinizde, o renk ile uyumlu diğer renkleri görebiliyorsunuz.

Grab website colors bölümde ise bir web sayfasının adresini giriyorsunuz. Sistem o sitede kullanılan renkleri yakalıyor ve size gösteriyor.

http://www.colorcombos.com/

Web Renk Kodları, Web renkleri , HTML Renk Kodları
Web site renklerini bulmaya yarayan faydalı servisler

http://cloford.com/resources/colours/500col.htm

http://colourco.de/


USB ve Harici Disk Parola ile Açılsın

Usb , flash , hdd belleklerinizin parola ile açılmasını istiyorsanız USB Secure programını denemenizi öneririm.

http://www.newsoftwares.net/usb-secure/

http://kashu-sd.co.jp/en/index.html

http://www.rohos.com/products/rohos-mini-drive/



Türkiye Canlı Türleri Veri Kütüphanesi

Nuh’un Gemisi Biyolojik Çeşitlilik Veritabanı; internet tabanlı, kamuoyuna açık, üyelerinin kendilerine özgü sınırlı haklarla verilere erişebildiği sadece biyolojik çeşitliliğin izlenmesi temelinde “türler”, “habitatlar” ve “alanlar” özelinde sorgulama yapabilen bir veritabanıdır.
umarım proje gelişir.

http://www.nuhungemisi.gov.tr




2 yorum: