Kazık Yemeye Dur Diyelim !

1 Mayıs 2017 internet tarifeleri güncellendi. AKK (AKN) uygulaması sona erdiğinden aynı gerilemekte olan ülkelerdeki gibi KOTA uygulamasına geçilmiştir.Yani eskiden tarifeniz dolduğunda fazladan bir ücret ödemez sadece hızınız azalırdı, kota ile hızınızda değişiklik olmayacak ama sözleşmedeki tarifeniz dolduğunda ekstradan para ödemeye başlanacak.

Kullanmakta olduğunuz tarifenin bitiş tarihini ve bittikten sonra herhangi bir değişiklik yapmazsanız ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenin. Sonra güncel tarifeler ile karşılaştırın ve sözleşmeyi ayrıntılarını dikkatlice okuyun. (Unutmayın ki internet sadece indirme hızı değildir, basitçe internet kalitesini download + upload + ping belirler bunlardan birisi bile yavaş olursa alacağınız hizmete bilinçsizce fazla ücret ödeyebilirsiniz) .

Eski kampanyanızın indirimsiz tutarı yeni tarifelerden daha avantajlı olabilir !
Sonra çağrı merkezinden gelen "Sizi şu kampanyamıza alalım, sizin için en iyisi bu vs." gibi söylevlere hemen onay vermeyin. Çünkü kota aşım sonrası zalim faturalara ulaşabilecek miktarlar ile karşılaşabilir yada daha düşük hizmet ve hızlarda internet kullanmak zorunda kalabilirsiniz !
Eski kampanyanızın indirimsiz tutarı yeni tarifelerden daha avantajlı olabilir !

1 yorum: