Yardımcı Yazılımlar ( Program Tools 1 )

Bilgisayarcının Alet Çatası 1

Bilgisayarlara işletim sistemi kurduktan sonra yada ihtiyacımız olduğunda yardıma koşan yazılımlar. Bilgisayar ile ilgilenen herkesin alet çantasında olması gereken yardımcı programlar.
Microsoft Safety Scanner

Microsoft tarafından geliştirilen MSE ek olarak Safety Scanner aracınıda ihtiyaç olduğunda bilgisayarınızı taratmak için kullanabilirsiniz. Kurulum gerektirmeyen ücretsiz  virüs tarayıcısıdır.

Türkçe sürümünü http://www.microsoft.com/security/scanner/tr-tr/


Windows Search 4.0

Windovs Vista ve 7 deki gibi pc içi arama özelliğini XP de kullanabilirsiniz. Programı yükledikten sonra aracın diskinizi indekslemesine zaman verin. Ardından görev çubuğundaki arama çubuğunu kullanarak arama yapabilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/940157Windows Media Player'a Görsel Eklentiler


Windows ile birlikte gelen ve benimde başarılı bulduğum ses ve video oynatıcısı wmp görsel skinlerler ekleyebileceğinizi biliyormusunuz ?

Visualizations for Windows Media Player


https://support.microsoft.com/en-us/help/17777/downloads-for-windowsProgram Kopyalamak veya Yerini Değiştirmek

Herhangi bir nedenden dolayı bu yüklü olan programı, oyunu ya da her neyse C’den D’ye ya da başka bir sürücüye taşımak mı istiyorsunuz? Steam Mover adlı program bunu kolay bir şekilde sizi yormadan yapıyor. Taşınabilir (portable) bir yazılım olan Steam Mover Windows 7 ve Vista’yı destekliyor.

Steam Mover Nasıl Çalışır?

İlk olarak programı açın. Karşınıza yüklü olan programların listesi çıkacak.

Stream apps common folder yazısının altında programların yüklü olduğu yolu, alternative folder yazısının altında ise programı taşımak istediğiniz konumu belirleyin.

Son olarak da ok işaretleriyle programı bir konumdan diğer konuma taşıyın.

http://www.traynier.com/software/steammover

Application Mover


Spybot - Search & Destroy


PC nizdeki casus yazılımları (spyware), dialer'ları, reklam içerikli uygulamaları (adware) ve hatta sörf izlerinizi bile sisteminizden tamamen kaldırmaya yardımcı olan ve başlangıç sayfanızı değiştiren reklam programlardan da sizi kurtarabilecek faydalı bir antivirüs yazılımı..Türkçe ve ücretsizdir.


http://www.safer-networking.org/tr/home/index.html

https://www.malwarebytes.org/


Silinmeyen Dosya ve Klasörleri Silin

Bilgisayarda bir dosya normal yollardan silinmiyorsa ya sistem dosyasıdır yada virüstür. bu yazılımların dosyalarını silmek için faydalı bir program. ThisIsMyFile

http://www.softwareok.com/?Download=ThisIsMyFileHarddisk Düzenleme Programı

Özellikle silinmeyen bölümlerin biçimlendirilmesinde faydalı bir program. HDD, SSD, USB hepsinde iş görmesi alet çantasında olması gereken araçlardan

https://www.partitionwizard.com/0 yorum: