Telefondan Bilgisayara Kablosuz Resim Kopyalamanın En Kolay Yolu

Telefondan Bilgisayara Kablosuz Resim Aktarmanın En Kolay Yolu


Günümüzde kullandığımız akıllı telefonların en büyük sorunu batarya ve hafıza alanlarının küçük olması. Özellikle çektiğimiz fotoğraflar için bir zaman sonra hafızada yer kalmaması sorunu beraberinde resimlerimizi bir sabit diskte arşivlemek gerekliliği çıkarıyor. 


Android yada İOS yüklü bir telefondan Windows 10 yüklü bir bilgisayara hızlı ve kolayca resimleri nasıl aktarabileceğimize bakalım.

Başlat > Fotoğraflar > Üç nokta > Ayarlar > Ön izleme > Wi-Fi ile mobil aktarım > Açık

Ayarlamalarını yaptıktan sonra İçeri Aktar kısmı Fotoğraflar klasöründe bir buton olarak belirecektir.Daha sonra telefonumuza Android için Google Play Store yada İphone için Apple App Store platformunu açıp Photos Companion uygulamasını indirip kuruyoruz.


Bilgisayarımızda İçeri Aktar kısmına geldiğimizde bize üç seçenek verecek, istediğimizi seçerek devam edebiliriz. Kablosuz resim aktarmak için Wi-Fi ile mobilden seçeneğini seçiyoruz.


Ekrana gelen QR kodunu (karekodu) telefonumuzda çalıştırdığımız Photos Companion uygulaması ile taratıyoruz.Artık istediğimiz resimleri seçerek Done (tamam) dediğimizde hızlıca Resimlerim klasörünün altında Imported from Photos Companion dosyasının içine aktarıldığını göreceksiniz.


Alternatif olarak cep telefonunu ile bilgisayar arasında kablosuz dosya aktarımı için https://scantransfer.net/ uygulamasınıda kullanabilirsiniz.

0 yorum: