Faydalı Siteler (Bookmark 35)

İnternetin Yardımcı Siteleri

Bookmark (faydalı siteler / yararlı siteler / favori  siteler / blogroll / sık kullanılanlar / yer imleri / önemli siteler / önerdiğiniz siteler / tavsiye siteler / önemli linkler / yer işaretleri / yardımcı servisler ...)


Öğrenci ve Öğretmenler İçin Ücretsiz Sınırsız Microsoft Office 

Neredeyse tüm kurumlarda kullanılan Microsoft Office 'in 365 sürümü tüm dünyada öğrenci ve öğretmenler için ücretsiz olarak kullanılabilir.


Alternatif : Libre office portable
Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı başta ehliyet sınav soru ve cevaplarına ulşabileceğiniz internet adresi.
Sanal Dünyada Yayılan Haberlerin Gerçekliğini Öğrenin

Ortalık clickbait (tık tuzağı) haberlerinden geçilmiyor, özellikle aptal ve cahillerin gerçek sandığı bu haberlerin gerçek yüzlerini gösteren bizimde takip ettiğimiz faydalı siteler.


https://yalansavar.org/
Yalan Haberleri Çürütme Platformu

Günümüzde aptal insanların çokluğu sebebi ile yayılan cahileyetin ve bunun yaydığı haberlerin kral çıplak diye izahını yapan faydalı bir site


Dünya Petrol Piyasası

Dünyadaki ülkelerde petrol (benzin, dizel, gaz) litre fiyatlarını güncel tutan faydalı bir site. Bu sıralamaya bakarken ülkelerin asgari ücretli birisi kaç litre petrol alabilir diye sıralama yapılıp incelenirse daha gerçekci sonuçları anlamamıza yardımcı olur.Dünya Asgari Ücret Sıralaması

Dünyadaki ülkelerin asgari ücretleri ne kadar . Tabi burada miktara değil alabilme gücüne bakmak lazım. Bunun bir çok yöntemi olsada en basiti bir asgari ücretli maaşı ile bulunduğu yerde kaç ton tuz alabiliyor diye sıralama yapılırsa daha gerçekci sonuçlar çıkıyor.


1 yorum:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=CdwW5Ghn7c0

    https://www.youtube.com/watch?v=-cQpxQ0c9zw

    https://www.youtube.com/watch?v=2FDaDAJxEIk

    YanıtlaSil