NVIDIA Kurulum Programı devam edemiyor
Bu NVIDIA grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir.
Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı.Devamını Oku

1 yorum:

Chrome Yavaşladı Sorunlarını Çözelim


En çok tercih edilen internet tarayıcısı Chrome birden yavaş çalışmaya ve sayfaları eski hızında açılmamaya mı başladı ?
Chrome siz farkında olmasanız da arka planda kendini otomatikman günceller, bu aslında faydalı bir yapılanma olsada bazı durumlarda stabileteyi (kararlılık) bozmakta ve internet sörf hızını düşürmekte, sayfa açılış sürelerini uzatmakta ve internet hız testlerinde ping tepkisini artırmaktadır.


Devamını Oku

0 yorum:

Kaldırılmış Programların Kalıntılarını, Artıklarını, Çöplerini Temizlemek


Bilgisayarımızdan istemediğimiz bir programı kaldırdığımızda çoğunlukla sistemden tam olarak silinmezler. Özellikle deneme sürümü yada zararlı yazılımlar sistemde bilerek artık dosyaları bırakırlar.

Devamını Oku

3 yorum:

Bilgi güçtür.


Dijital veri tabanımız çoktan oluşturuldu. Neredeyse tüm dünyadaki , tüm insanların tek tek dijital bir yansıması, bir bilgisayarın hafızasında bir yerlerde şuan an işlenmeyi bekleyen sayısal kodlara dönüştürülmüş durumda. Başta ticari ve yönetebilme kaynağı olarak bu veriler işlenip kullanılıyor.
Bunun en belirgin örneklerini siyasi seçimlerde ve toplum üzerindeki başarı ile gerçekleşen manipülasyonların sonuçlarında gözlemlemek mümkün.

Devamını Oku

2 yorum:


Türkiye'den dijital paraları nasıl alım satım işlemleri yapabilirim ? Gün geçtikçe artan sayıda kişi bu gibi konuları arama motorlarından aramakta ve işlemleri kolayca yapabileceği, bir sorun olduğunda karşısında Türkçe konuşabileceği bir platform aramaktadır.

Devamını Oku

1 yorum:

Dijital Gölgenizi Oluşturun


Dijital Dünya artık yaşamın bir parçası. Bununla yaşamayı öğrenmek zorundayız. Tabiki herkes siber güvenlik uzmanı yada bilgisayar mühendisi olmak zorunda değil ancak kendi kendisine yetecek kadar siber güvenlik önlemlerini almasının oluşabilecek tehlikelere karşı korumakta ne kadar önemli olduğunu testi kırılmadan bilmesi gerekir.

Devamını Oku

1 yorum: