Sosyal Medya Yorumlarının Çoğunu Neden Zaman Kaybı Paylaşımlar İle Doludur ?

Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, Twitch, Forumlar ... ve bir çok sosyal medya paylaşım platformunun yorumlarını okur yada takip ederseniz çoğunluğunun zaman kaybı, ne söylemek istediği anlaşılamayan, konunun özü ile alakasız, lisan kullanımının bozuk, hatta Admin tarafından silinmemiş ise anlamsızca hakaret ve küfürler ile dolu olduğunu fark etmişsinizdir.

Devamını Oku

11 yorum:

İnterneti Hızlandırmak


1950'li yıllarda kullandığımız internetin temelleri atılmış ve yarının sistemleri oluşturulmaya başlanmış. Şu anki internetin merkezi ABD'nin tekelinde olsada, adamlar işi torpilliye yada bir yakınına değilde ehline verdiğinden, şimdi bile saygı duyulması gereken bir iş başarmışlar. Tabiki işi ehline verirsen sefasını da sürersin.

Devamını Oku

2 yorum:

Microsoft .NET Framework Sürümleri Nedir , Farkları Nelerdir, Ne İşe Yarar ?


Yeni bir Windows yüklerken içerisinde varsayılan olarak gelmeyen ve sürekli karşımıza çıkan .NET Framework nedir, ne işe yarar basitçe anlamaya çalışalım.

Devamını Oku

1 yorum:

Google Hesap Güvenliği


İnternet hayatımızın bir parçası olmaya başladığı günden itibaren yanında siber güvenlik mecburiyetini de getirmiştir. Sanal alemde korumanız gereken en önemli noktalardan birisi de eposta hesabımızdır.

Devamını Oku

10 yorum:

Çok Sütunlu Yazılar Nasıl Oluşturulur ?


Blogger yada HTML tabanlı diğer platformlarda yayın içi yazılar varsayılan formlarda genelde de tek sütun halinde görünürler.

Devamını Oku

2 yorum:

İyi’den Mükemmel’e Giden Yol


Bir satış teknikleri uzmanı ve yönetici eğitmeni olarak görev aldığım üst düzey gelişim programlarında mutlaka olması gerekenler diye aktardığım bilgilerin bir kaç ana başlığından birisi de kısa zaferler yerine uzun vadeli kazançlar tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz şeklindeki öğretilerimizdir.

Devamını Oku

2 yorum:

Blogger Yayınlarında Author ve Label bilgilerini Kaldırmak


Genellikle özel temalarda yada çoklu kullanılan blogger sitelerinde yayıncı ismi ve etiketlerin gizlenmesini tercih edilebilinir. Normalde tarih, etiket ve yayıncı bilgileri seo ve kullanıcılar için faydalı özellikler olsa da bazı durumlarda özellikle tasarım ile ilgili ayarlamalarda gizlenmesi tercih edilebilinir.


Devamını Oku

2 yorum:

******** Şifreler Nasıl Öğrenilir ?


Sanal alemde üye olduğumuz binlerce sitenin şifresini aklımızda tutmak zor. Genelde kullandığımız tarayıcı bizim için bu işlemi otomatik olarak yapar. Size ilk uyarım güvenlik açığı oluşmaması için eposta adresinizin şifresi ile diğer kullandığınız şifreleri farklı kullanmanız yönündedir. Çünkü her şeyin kesiştiği nokta eposta adresimiz olduğu için siber güvenliğin yumuşak karnı burasıdır.

Devamını Oku

0 yorum:

Eğitim İle Gelecek


Eğitim öğretim neden bu kadar önemli, geleceği gerçekten de çok mu fazla etkiliyor yoksa hepsi malum güçlerin uydurması mı, isterseniz büyük resime beraber bakalım.

Devamını Oku

3 yorum:

Aletler Ne kadar Elektrik Harcar ?


Günümüzün en önemli enerji kaynağı elektriktir. Çeşitli yöntemler ile elde edilebilinir. Genellikle hidroelektrik santralleri veya nükleer enerji santrallerinden elektrik ihtiyacı karşılanır.

Devamını Oku

0 yorum:

Teknoloji Ve Felsefe


Birbirine uzak  gibi görünse de aslında matematik ve felsefenin bir bütün olduğu gibi teknoloji ve felsefede ayrılmaz bir bütündür. Ne demek istiyoruz beraber bakalım.

Devamını Oku

2 yorum:

Resimlerin, fotoğrafların ve daha bir çok şeyin dijitalleştiği günümüzde ister profesyonel bir tasarımcı isterse amatör bir kullanıcı olsun işlerini kolaylaştırmak yada ilham almak için bir çok araca ve değişik görsellere ihtiyaç duymaktadır. Tasarımcıların elinin altında olması gereken yardımcı siteleri bir arada listeledik. Umarız faydası olanlar ve işinize yarayanlar olacaktır.

Devamını Oku

2 yorum:

De Facto (DeFakto) Nedir ?


Latince kökenli "De Facto" deyim olarak "Fiilî olarak" anlamında kullanılmış. Kök olarak "De" "itibaren" kelimesine karşılık gelsede bir şeyin tersini de ifade eder. Örneğin namağlup kelimesindeki "na" sözcüğü gibi başına geldiği kelimenin anlamının zıttını belirtir. "Facto" ise "tamam" anlamına gelen kelimedir. Yani kelime olarak "De Facto" "NaTamam" yada "Tamam olmayan, eksik olan" olarak Türkçe'ye çevirebiliriz.

Devamını Oku

4 yorum:

Blogger'dan Wordpress'e Geçmek Mantıklı mı ?


İnternette iki büyük site alt yapısını karşılaştıran binlerce yazı bulabilirsiniz. Yok şu artıları var, şu eksikleri var vs. vs. Size en baştan şunu söyleyeyim bu yazıların çoğu hatta neredeyse hepsi kodlamadan anlamayanların yada sadece bir tek platformu bilip diğeri hakkında bilgi birikimi olmayanların yazdığı içi boş kalabalıktan başka bir şey değiller. Tabi birde menfaati olup bilinçli şekilde manipüle clickbait içerikler paylaşan sanal çakallar da var.
Devamını Oku

1 yorum:

Online Kod (HTML, CSS, PHP,  JS, jQuery, XML, API ...) Deneme Editörleri


0 ve 1 'lerin betikleşmiş durumları kodlar ve bu kodların birleştiği diller. Programlar arasında Dreamweaver  öne çıkan kod editörlerinden olmuş olsa da ücretsiz olması ve oldukça sade bir arayüze sahip olması sebebiyle Notepad++ birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir.

Devamını Oku

1 yorum:

Google Blogger'i Kapatacak mı ?


Teknolojinin özellikle internetin çok hızlı bir şekilde ilerlemesi ve Blogger'in sahibi Google'nin G+, feed, code gibi sürekli bir şeyleri kapatması yada sonlandırması özellikle Tumblr 'nin Wordpress'e satışından sonraki diğer blog altyapılarının da maziye gidiyor olması Blogcularda acaba Blogger de kapanır mı  endişesi oluşturabiliyor.

Devamını Oku

2 yorum:

İyi ki doğdun BLOGGER 💖


23 Ağustos 1999 kurulan ve günümüzde en büyük blog altyapısını oluşturan Blogger.com, Pyra Labs tarafından geliştirilip Google tarafından satın alınan (Şubat 2003), İnternet'teki ilk blog hizmet sağlayıcısıdır. Türkçe dahil yüzlerce dil desteği ile birlikte milyarlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. Blogger (Blogspot), internetin en büyük altyapı servisi sunan hizmetidir.

Devamını Oku

14 yorum:

Yararlı İnternet Siteleri


İnternette bir konuda bir şeyler ararken bazen arama motorlarının azizliği bazen yeteri kadar düzgün terimlerin buluşamaması bazı yararlı içeriklerin karşımıza çıkmamasına neden olabiliyor. Bizlerde seyir defterimize takılan gerektiği zaman bilinmesi faydalı olabilecek internet sitelerinin bir listesini hazırladık. Sizlerinde eklemek istedikleri olursa yorum bölümü herkese açık :)


Devamını Oku

2 yorum:

Blogger Etiketli Temelli Sade Tasarımlı Arşiv Sayfası Kodu


Her sitede olması gereken arşiv sayfası özelliği için oldukça sade ve hızlı açılan aynı zamanda da kolayca eklenti olarak yada sayfa içinde kullanılabilecek HTML tabanlı çok şık bir arşiv kodu.

Devamını Oku

2 yorum:

Webmaster ve Seo İçin Faydalı Siteler


İnternet dünyasının emektarları webmasterlar ve seo uzmanları için ellerinin altında bulunan araçların yanında online hizmet veren servislerinde yardımı olacaktır. Seyir defterimize takılan bizimde faydalandığımız hizmetlerin bir bölümünü sizler için listeledik.


Devamını Oku

0 yorum:

Otomatik Yüklenmeyen Sürücüleri (Drivers) Manual Yüklemek


Bilgisayarlarımız iki temel olgudan oluşur. Bunlardan birisi donanım (hardware) diğeri ise yazılım (software) dir. Bu ikili düzgün bir şekilde beraber çalışmak zorundadır.
Devamını Oku

1 yorum:

Yurtdışı (Çin vb.) Kargo Takip Siteleri


Vergilere rağmen olduya yurtdışından bir ürün sipariş ettiğinizde kargo takip numarası ile ne durumda ve nerede olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz ancak özellikle Çin den ücretsiz kargo ile sipariş verdiğiniz ürünlerin ne aşamada olduğunu öğrenmenize yardımcı faydalı servisler.

Devamını Oku

0 yorum:

İmaj, Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Efekt Verme Editörleri


Günümüzde çoğu insan cep telefonu ile çektiği fotoğrafları daha güzel görünmesini istiyor. bu konuda uzmanlık gerektirmeden kolayca görsel içeriğinizi zenginleştirmeye yardımcı olan siteler.

Devamını Oku

0 yorum:

Uzak Durulması Gereken İnsanların Ortak Özellikleri


Bir çok yayında başarılı insanların ortak özelliklerini bulabilirsiniz. Ancak bir de madalyonun arka tarafı vardır. Aslında başarısızlıktan ve etmenlerinden uzak durulursa dolayısıyla başarıya ulaşmak daha kolay olacaktır.

Devamını Oku

2 yorum:

Faydalı Yazılım Siteleri


Bir çok konuda yardımımıza koşan internet sitelerinden özellikle online yani hiç bir program falan indirmeden kullandığımız tarayıcı üzerinden işlerimizi kolayca görebileceğimiz servisler faydası büyük olmaktadır. Seyir defterimize takılan özellikle bilgisayar ile içiçe olanların çok yararlanacağı siteler.

Devamını Oku

1 yorum:

Böcekleri Uzak Tutan Ev Bitkileri


İnsanlık tarihi boyunca insana en fazla zarar vermiş hayvan sivrisinektir. Ne kadar böcek ilacı geliştirilse de haşereler bir şekilde çoğalmaya devam ederek zarar vermeye devam ediyor.

Devamını Oku

1 yorum:

Blogger Tema (Şablon) İndirme Siteleri

Webmaster'lar ve ziyaretçiler açısından bir sitenin tasarımı büyük önem arz etmektedir. Blogger tabanlı bir sitenin teması için varsayılan şablonlar kullanabileceğiniz gibi sıfırdan kendinizde bir tema kodu yazabilir yada ücretli veya ücretsiz yayınlanmış olan hazır temalardan da yararlanabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız listeden istediğiniz şablonu önizleme yaparak, beğendiğiniz temayı indirerek sitenizde kullanabilirsiniz.

Devamını Oku

2 yorum:

Evde Doğal Sıvı Sabun Yapılışı


Sıvı sabunlar kullanımı pratik olsada aslında içerdiği bir çok madde yüzünden çokta sağlıklı değildir. Özellikle ucuz diye satın alınan sıvı sabunlar temizlikten ziyade mikropların direnç geliştirmesine neden olabilmektedir. Baktım internette düzgün anlatan yok , bir yayın yapalım dedik.

Devamını Oku

6 yorum:

Dünya Araştırma İstatistikleri Sonuçları


Tüm dünyada ki her şeyin big datası ve anlayanlar için çok kıymetli sonuçları. Zeki olanlar büyük resmi daha net görebilmek için milyarlarca dolar harcıyor, cahil olanlar bunlar bizim ne işimize yarayacak diye sırıtıyor. Dünya üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına ulaşmak için bizlere yardımcı olan internet siteleri.


Devamını Oku

4 yorum:

Bu Benim Ne işime Yarayacak ?


Çevremizdeki aptallardan (olasılık algılaması düşük insan) oldukça sık duyduğumuz, özeliklede bilimsel gelişmelerdeki uzak geleceği yada günlük hayatı etkilemeyeceği düşünülen buluş veya araştırmaların kıymetini anlamayanların mazereti olan " Bu benim / bizim ne işimize yaracak " anırmasını kalemimiz döndüğünce açıklamaya çalışalım.

Devamını Oku

2 yorum:

Eğlencelik İnternet Siteleri


Boş zamanlarımızın en iyi oyalayıcısı internette hoş vakitler geçirebileceğimiz sitelerde var. Bazen ciddi konulardan uzaklaşmak, bazen tek başımıza bir eğlence ile oyalanmak, bazende boş zamanımızı harcamak için internette binlerce site veya uygulama var. Şimdi sizlere bizim seyir defterimize takılanları bir liste yapalım istedik. Umarız can sıkıntısından kurtulmanıza faydası olur...


Devamını Oku

0 yorum:

Bilgisayarlar (Masaüstü, Dizüstü) İçin  Boot (Önyükleme) Menüsü Girişi Kısayol Tuşları


Boot (önyükleme) , bilgisayar açılışında bios ekranına geçmeye gerek kalmadan, kullanılan sabit disk dışındaki bir aygıttın (usb, dvd, vs.) alanından başlatmak için kullanılan bir özelliktir. Boot (önyükleme) özelliğinin çalışması için bios alanında ilgili özelliğin açık olması gerekir.

Devamını Oku

0 yorum:

Otomobil Bilgi Öğrenme Siteleri

Otomobillerimiz akıllandıkça özellikleri artmaya dolayısıyla fonksiyonları da fazlalaşmaya başladı. Özellikle araçlarımızın içerisine bilgisayar yazılımları girmeye başladığından itibaren bu yazılımları bilmek ve etkin şekilde kullanabilmek ister modifiye tutkunları, isterse sıradan kullanıcı yada tamirci olsun Otomobilin kendisine has özelliklerin bilinmesi büyük önem kazandı.

Devamını Oku

3 yorum:

Kullanım Kılavuzları Arşivleri


Geniş kapsamlı bir araştırmaya göre insanların büyük çoğunluğu kullanım kılavuzlarını hiç okumadan attıkları ortaya çıkmış. Araştırma bunu yapmanın çok farklı nedenleri olabileceğini ama en önemli sebebin insanların önemli bir kısmının olasılık algılamasının düşük olmasından kaynaklandığını söylüyor.

Devamını Oku

0 yorum:

Bad Sektör Tamiri


Genelde insanlar kullandıkları bilgisayarın bir ömrünün olduğunu bozulmadan önce kabul etmezler. Özellikle bilgisayarlarımızın sabit disk (HDD) zarar gördüğünde içerisindeki bilgileri kurtarmaya çalışmak sık rastlanılan bir sorun olmaya başladı.

Devamını Oku

1 yorum:

Bloglar, Siteler ve Sosyal Medya Servisleri En Kolay Nasıl Takip Edilir ?


Günümüz internetinin sosyal medya çöplüğünün yanında size hayatınıza artı katacak bir çok yayın da mevcut. Ancak eğer sadece arama motorlarına yada bookmarklara dayalı bir izleme yönteminiz varsa çok fazla şeyi kaçırmanıza yada bir şeyi ararken çok fazla zaman kaybetmenize neden olur.

Devamını Oku

4 yorum:

Altın Oran Nedir ?


Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği söylenen geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır.

Yani basitçe örneklendirmek gerekirse bir insanın algısına uyumlu olan en-boy oranıdır.

Devamını Oku

3 yorum:

Bilgisayarlar Üzerine Tecrübeler 3


Günümüz insanının vazgeçilmez bir yardımcısı olan dizüstü (notebook, laptop, tablet) bilgisayarları seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini Lord üstadımızın tecrübelerinden oluşan bir yazılı ile paylaşıyoruz.

Devamını Oku

0 yorum:

Windows da WiFi Çekim Gücünü Yüzde (%) Olarak Görmek


İlk önce çok karıştırılan ve aynı zannedilen iki sözcüğü açıklayalım.

Wireless : Kablosuz anlamına gelir, örneğin radyo, telsiz,  kızılötesi, bluetooth, WiFi gibi bağlantı türlerinin genel adıdır.

Wi-Fi : Kablosuz Bağlantı Alanı anlamında kullanılan kısaltmadır. Günümüz bilgisayarları ve mobil cihazların internete bağlanmasında tercih edilen kablosuz bağlantı protokolüdür.
Devamını Oku

1 yorum:

Bilinmeyen Windows Açılış Şifresini Resetlemek


Windows bilgisayarlarımızın açılışında basit bir önlem amaçlı açılış şifresi eklememize olanak vermektedir. Lakin bazı durumlarda bu şifre unutulmakta ve kullanıcıyı zor durumlarda bırakabilmektedir.

Devamını Oku

2 yorum:

Laptop Batarya Ömrünü Ölçmek


Dizüstü bilgisayarlarımız (notebook, laptop, tablet vb.) içerisinde kullanılan piller belirli bir ömre sahipler. Bu kullanım ömürleri şarj-deşarj döngüsünde her geçen gün kullanım kapasitesinden kaybederler.

Devamını Oku

6 yorum:

Blogger 'dan Backlink Almak


Seo (arama motoru optimizasyonu) ile ilgilenen herkes yada site veya blogunun site analizlerinde daha değerli olmasını arzulayan her webmaster (internet sitesi geliştiricisi), backlink (bir internet sitesi alanında, başka bir internet sitesi adresini içermesi) almanın faydası ve önemini bilir.

Devamını Oku

13 yorum:

Pamuk +  Japon Yapıştırıcısı


Siyanoakrilat (Japon Yapıştırıcısı), yaygın olarak endüstriyel alanda kullanılan bir yapıştırıcıdır. Genellikle CA olarak kısaltılır.

Devamını Oku

2 yorum:

Blog veya Weblog Nedir ?


İnsanların internet üzerinde kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.

Daha önce sizlere Blog altyapısı kullanılarak sanal dünyada neler yapılabileceğini anlatmıştık.
Blogger Altyapısı İle Neler Yapılabilir ?

Devamını Oku

3 yorum:

Cahil, Cehalet, Aptal Gerçekte Nedir ?


"Bir ülkeye en büyük zararı aptallar ve cahiller verir."

İlk önce anlam karmaşası olmaması için gerçek anlamlara bir bakalım.

Devamını Oku

4 yorum:

Yozlaştırılmış Atasözlerinin Doğruları


Atasözleri bir milletin, millet olmasındaki en önemli saklı sandıklarından birisidir. Zamanla bir çoğu bilgisizlikten bir kısmıda lisan değişimindeki dile yatkınlığı sebebiyle değişen atasözleri ne yazık ki bazı kaynaklarda yanlış manalarda kullanılmaktadır. Tabiki bu yanlış kullanımlar irdelendiğinde altında cahillik yada haince düşünceler ile toplumları yozlaştırmak için kasıtlı değişiklikler yaptığı sonucuda çıkarılabilinir.

Devamını Oku

0 yorum:Sömürülen Olmamak İçin Bilmemiz Gerekenler Nelerdir ?İnternetin özellikle sosyal medyanın güzel taraflarından biriside isteyen herkesin kolayca etkileşimde bulunabilmesine izin veren bir sistem olmasıdır. Bu kolay paylaşma büyük avantajların yanında önemli tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Devamını Oku

1 yorum:

Dış görünüş bakımından aynı bizlere benzeyen uzaylılar dünyaya gelse , dünyadan kendi gezegenlerine götüreceği 3 şey ne olurdu ?

..............

Devamını Oku

7 yorum:

Emperyalizm, herkes karşı , hatta emperyalizm nediri bilmeyen bile karşı. Tamam da paşam nedir bu emperyalizm neden kötü bir şey beraber bakalım.

Emperyalizmi doğru anlamak için öncelikle kapitalizm nedir onu bilmek gerekir.

Devamını Oku

4 yorum:

The Matrix Film


Matrix hakkında çok şey söylendi, yazıldı, hakkında videolar çekildi. Bunlara kolaylıkla internet araması ile ulaşabilirsiniz. Birazdan sizlerle paylaşacağım yazımızda olayın özünü anlatan hiç bir yayına rastlamamış olmamızın temel nedeni insanların kitap okuma alışkanlığının olmaması yada daha doğrusu Matrix ile ilgili yayın yapanların gerekli altyapıya sahip olmamasından büyük resmi göremediklerinden kaynaklandığını sanıyorum.

Devamını Oku

2 yorum: