Kullanım Kılavuzları Arşivleri


Geniş kapsamlı bir araştırmaya göre insanların büyük çoğunluğu kullanım kılavuzlarını hiç okumadan attıkları ortaya çıkmış. Araştırma bunu yapmanın çok farklı nedenleri olabileceğini ama en önemli sebebin insanların önemli bir kısmının olasılık algılamasının düşük olmasından kaynaklandığını söylüyor.

Devamını Oku

0 yorum:

Bad Sektör Tamiri


Genelde insanlar kullandıkları bilgisayarın bir ömrünün olduğunu bozulmadan önce kabul etmezler. Özellikle bilgisayarlarımızın sabit disk (HDD) zarar gördüğünde içerisindeki bilgileri kurtarmaya çalışmak sık rastlanılan bir sorun olmaya başladı.

Devamını Oku

1 yorum:

Bloglar, Siteler ve Sosyal Medya Servisleri En Kolay Nasıl Takip Edilir ?


Günümüz internetinin sosyal medya çöplüğünün yanında size hayatınıza artı katacak bir çok yayın da mevcut. Ancak eğer sadece arama motorlarına yada bookmarklara dayalı bir izleme yönteminiz varsa çok fazla şeyi kaçırmanıza yada bir şeyi ararken çok fazla zaman kaybetmenize neden olur.

Devamını Oku

4 yorum:

Altın Oran Nedir ?


Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği söylenen geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır.

Yani basitçe örneklendirmek gerekirse bir insanın algısına uyumlu olan en-boy oranıdır.

Devamını Oku

3 yorum:

Bilgisayarlar Üzerine Tecrübeler 3


Günümüz insanının vazgeçilmez bir yardımcısı olan dizüstü (notebook, laptop, tablet) bilgisayarları seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini Lord üstadımızın tecrübelerinden oluşan bir yazılı ile paylaşıyoruz.

Devamını Oku

0 yorum:

Windows da WiFi Çekim Gücünü Yüzde (%) Olarak Görmek


İlk önce çok karıştırılan ve aynı zannedilen iki sözcüğü açıklayalım.

Wireless : Kablosuz anlamına gelir, örneğin radyo, telsiz,  kızılötesi, bluetooth, WiFi gibi bağlantı türlerinin genel adıdır.

Wi-Fi : Kablosuz Bağlantı Alanı anlamında kullanılan kısaltmadır. Günümüz bilgisayarları ve mobil cihazların internete bağlanmasında tercih edilen kablosuz bağlantı protokolüdür.
Devamını Oku

1 yorum: