Evde Doğal Sıvı Sabun Yapılışı


Sıvı sabunlar kullanımı pratik olsada aslında içerdiği bir çok madde yüzünden çokta sağlıklı değildir. Özellikle ucuz diye satın alınan sıvı sabunlar temizlikten ziyade mikropların direnç geliştirmesine neden olabilmektedir. Baktım internette düzgün anlatan yok , bir yayın yapalım dedik.

Devamını Oku

6 yorum:

Dünya Araştırma İstatistikleri Sonuçları


Tüm dünyada ki her şeyin big datası ve anlayanlar için çok kıymetli sonuçları. Zeki olanlar büyük resmi daha net görebilmek için milyarlarca dolar harcıyor, cahil olanlar bunlar bizim ne işimize yarayacak diye sırıtıyor. Dünya üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına ulaşmak için bizlere yardımcı olan internet siteleri.


Devamını Oku

4 yorum:

Bu Benim Ne işime Yarayacak ?


Çevremizdeki aptallardan (olasılık algılaması düşük insan) oldukça sık duyduğumuz, özeliklede bilimsel gelişmelerdeki uzak geleceği yada günlük hayatı etkilemeyeceği düşünülen buluş veya araştırmaların kıymetini anlamayanların mazereti olan " Bu benim / bizim ne işimize yaracak " anırmasını kalemimiz döndüğünce açıklamaya çalışalım.

Devamını Oku

2 yorum:

Eğlencelik İnternet Siteleri


Boş zamanlarımızın en iyi oyalayıcısı internette hoş vakitler geçirebileceğimiz sitelerde var. Bazen ciddi konulardan uzaklaşmak, bazen tek başımıza bir eğlence ile oyalanmak, bazende boş zamanımızı harcamak için internette binlerce site veya uygulama var. Şimdi sizlere bizim seyir defterimize takılanları bir liste yapalım istedik. Umarız can sıkıntısından kurtulmanıza faydası olur...


Devamını Oku

0 yorum:

Bilgisayarlar (Masaüstü, Dizüstü) İçin  Boot (Önyükleme) Menüsü Girişi Kısayol Tuşları


Boot (önyükleme) , bilgisayar açılışında bios ekranına geçmeye gerek kalmadan, kullanılan sabit disk dışındaki bir aygıttın (usb, dvd, vs.) alanından başlatmak için kullanılan bir özelliktir. Boot (önyükleme) özelliğinin çalışması için bios alanında ilgili özelliğin açık olması gerekir.

Devamını Oku

0 yorum:

Otomobil Bilgi Öğrenme Siteleri

Otomobillerimiz akıllandıkça özellikleri artmaya dolayısıyla fonksiyonları da fazlalaşmaya başladı. Özellikle araçlarımızın içerisine bilgisayar yazılımları girmeye başladığından itibaren bu yazılımları bilmek ve etkin şekilde kullanabilmek ister modifiye tutkunları, isterse sıradan kullanıcı yada tamirci olsun Otomobilin kendisine has özelliklerin bilinmesi büyük önem kazandı.

Devamını Oku

2 yorum: