Teknoloji Ve Felsefe


Birbirine uzak  gibi görünse de aslında matematik ve felsefenin bir bütün olduğu gibi teknoloji ve felsefede ayrılmaz bir bütündür. Ne demek istiyoruz beraber bakalım.

Devamını Oku

1 yorum:

Resimlerin, fotoğrafların ve daha bir çok şeyin dijitalleştiği günümüzde ister profesyonel bir tasarımcı isterse amatör bir kullanıcı olsun işlerini kolaylaştırmak yada ilham almak için bir çok araca ve değişik görsellere ihtiyaç duymaktadır. Tasarımcıların elinin altında olması gereken yardımcı siteleri bir arada listeledik. Umarız faydası olanlar ve işinize yarayanlar olacaktır.

Devamını Oku

2 yorum:

De Facto (DeFakto) Nedir ?


Latince kökenli "De Facto" deyim olarak "Fiilî olarak" anlamında kullanılmış. Kök olarak "De" "itibaren" kelimesine karşılık gelsede bir şeyin tersini de ifade eder. Örneğin namağlup kelimesindeki "na" sözcüğü gibi başına geldiği kelimenin anlamının zıttını belirtir. "Facto" ise "tamam" anlamına gelen kelimedir. Yani kelime olarak "De Facto" "NaTamam" yada "Tamam olmayan, eksik olan" olarak Türkçe'ye çevirebiliriz.

Devamını Oku

4 yorum:

Blogger'dan Wordpress'e Geçmek Mantıklı mı ?


İnternette iki büyük site alt yapısını karşılaştıran binlerce yazı bulabilirsiniz. Yok şu artıları var, şu eksikleri var vs. vs. Size en baştan şunu söyleyeyim bu yazıların çoğu hatta neredeyse hepsi kodlamadan anlamayanların yada sadece bir tek platformu bilip diğeri hakkında bilgi birikimi olmayanların yazdığı içi boş kalabalıktan başka bir şey değiller. Tabi birde menfaati olup bilinçli şekilde manipüle clickbait içerikler paylaşan sanal çakallar da var.
Devamını Oku

1 yorum:

Online Kod (HTML, CSS, PHP,  JS, jQuery, XML, API ...) Deneme Editörleri


0 ve 1 'lerin betikleşmiş durumları kodlar ve bu kodların birleştiği diller. Programlar arasında Dreamweaver  öne çıkan kod editörlerinden olmuş olsa da ücretsiz olması ve oldukça sade bir arayüze sahip olması sebebiyle Notepad++ birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir.

Devamını Oku

1 yorum: