Yayınlar

İki Yazılı Metin Belgesi yada Dosyası Karşılaştırmak (Notepad++)


Word, excel, not defteri zengin metin belgeleri, HTML, PHP, CVS, XML vb. dosyalar arasındaki farkları yada benzerlikleri bulmak için ücretsiz ve en kolay programlardan biri olan açık kaynak kodlu, ücretsiz ve Türkçe Notepad++ kullanımını basitçe izah etmeye çalışalım.


Devamını Oku


Cep Telefonları 7 Yılda Bir Sisteme Bağlanma Zorunluluğu

Cep telefonlarının 7 yılda en az bir kez sim kartı takıp sisteme bağlanma zorunluluğu getirildi. Yani eski cep telefonunuzu kullanmıyorsanız ve 7 yıl içinde hiç sim kart takıp şebekeye bağlanmazsanız kayıtlı IMEI havuzundan düşürülüp çalışmayacak.
Devamını OkuVPN Nedir? VPN Ne İşe Yarar?


VPN nedir? Ne işe yarar? Ne işe yaramaz? VPN nasıl çalışır? VPN programında Türkiye VPN sunucusu kullanılmalı mıdır? Ücretsiz VPN programları güvenli midir? 
Devamını OkuWindows da Programsız Video Kesmek, Birleştirmek, Özelleştirmek Nasıl Yapılır

Özellikle cep telefonlarının gelişmesi ve yaygınlaşması ile herkesin fotoğraf ve video çekmesi kolaylaştı. Windows 10 yüklü bilgisayarlarda ücretli yada ücretsiz harici başka bir program kurmadan tüm temel video işleme özelliklerini Fotoğraflar uygulaması ile hızlı ve kolayca yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Fotoğrafları Kalitesinden Kaybetmeden Görüntü Boyutunu Büyütün

Resim, fotoğraf gibi görsel imajlarınızı yakınlaştırarak büyüttüğünüzde pikselleşme ve bozulmaların başladığını görmüşsünüzdür. Profesyonel olarak bir resim düzenleme editörü kullanarak bu resimleri piksel piksel işleyerek en az veri kaybı ile büyütmek mümkün lakin bu gibi işlemleri manuel yapmak çok zaman alıcı ve uzman kullanıcı deneyimi istediğinden pratik değildir.

Devamını Oku