Soru Sorma Sanatı


Özellikle internet forumlarında rastlanılan çok bilinmeyenli düzgün sorulmamış sorulara, yarım yamalak verilen cevaplar ve çözüm bulunamayan sorunlar ve sizinde bir şey ararken karşınıza çıkan gereksiz sonuçlar. Sorulan soru anlaşılır olmadığından dolayısı ile düzgün bir cevap da verilemeyen zaman kaybı bilgi kalabalığı.

Devamını Oku

7 yorum:

İnternet Tarayıcısı Ana Sayfa Ayarlamak / Değiştirmek 


İnternet Tarayıcınızda (Chrome, Firefox, İnternet Explorer, Opera), Giriş sayfası  (Anasayfa yada Başlangıç Sayfası) Ayarlamak veya Değiştirmek İstiyorsanız
 bunu bir kaç adımda basitçe yapabilir istediğiniz sayfayı yada siteyi açılış sayfanız yapabilirsiniz.
Bunun için :
Devamını Oku

3 yorum:Bilgisayar Fan Kontrol Devresi Yapımı (DIY)


Bu aşağıda anlatacağım bilgileri arkadaşlarla beraber 90'lı yıllarda yapmaktaydık. O yıllarda biraz heves birazda imkansızlıklardan bu ve benzeri bir çok uygulama (çift power kullanımından, kasa sessizleştirmeye, soğutma ve overclock denemelerine...) yapmıştık.

Devamını Oku

17 yorum:

Online Uyarı Levhaları Editörleri


Yüzlerce çeşit uyarı tabelasından istediğinizi seçip yazınızı yazıp ister web'de kullanın ister baskı işlerinde, en yüksek baskı kalitesinde bile çıktı verebilmesi avantajını sağlayan faydalı siteler.
Devamını Oku

3 yorum:


Devamını Oku

0 yorum:Forum - Blog


Forum, Wiki ve Blog : Temelde üçüde web tabanlı sosyal internet siteleridir. Her konuda ve yapıda olabilirler.

Forum ; tartışma konularının başlatıldığın sonradan üzerinde görüşlerin bildirildiği platformdur. Yöneticiler tarafından modere edilirler.
Genel Kullanımı : Yeni özelliklerin, sorunların, ürünlerin tartışılması, dosya paylaşımı ve oylama yapılması...

Blog ; kişisel günlüklerin ve bilgi birikimlerinin ve tecrübelerin yayınlanması amacı ile bireysel konulara odaklanılmış kısa günlüklerdir. Blog admini tarafından modere edilirler.
Genel Kullanımı : Blogcuların konuları hakkında düzenli yazılar yazması, bilgi, tecrübe ve araştırma paylaşımı...

Devamını Oku

6 yorum:


3D Yazı veya 3D Logo Yapmak

Yazı Yazma Siteleri
Basit yada hazır temalar üzerine çeşitli efektlerde ücretsiz yazı yazmak veya logo yapmak isteyenler için faydalı siteler.
Hiç bir program kurmadan tamamen internet üzerinden editörleri kullanarak hayal gücünüze göre çok güzel fontlarda çeşitli güzellikte ve şekillerde textler oluşturabileceğiniz yararlı yazı efekt siteleri.
Devamını Oku

49 yorum: