Bilgisayarın Uyku Modundan Sonra Açıldığında Şifre Sorulmasını Engellemek


Bilgisayarınızı güvenli bir ortamda tek başınıza kullanmanıza rağmen, sistemi tekrar aktif hale getirirken ekran koruyucu veya enerji tasarruf modundan çıkarken her seferinde şifre girmeniz gerekiyorsa. Bu durum canınızı sıkıyor ve gereksiz yere zaman kaybı oluyordur. Bu işlemi basitçe istediğiniz ayarlara getirebilirsiniz

Devamını Oku

0 yorum:

22 Mart Dünya Su Günü


Mühendislik bölümleri arasında en yüksek işsizlik oranının hangi mühendislik branşına ait olduğunu biliyor musunuz ?

Mühendislik bölümleri arasında bitirdiği bölüm dışında başka alanlarda çalışma oranlarında en yüksek paya sahip mühendislik bölümünün hangisi olduğunu biliyor musunuz ?
Devamını Oku

2 yorum:Online Yazı (Metin) veya Dosya Karşılaştırma Siteleri


İki metin yazısı veya dosya arasındaki farkları gösteren bazı durumlarda elimizin altında olmasında büyük kolaylık sağlayacak faydalı servisler. Ayrıca dosyaların karşılaştırılması ve saklanması imkanıda sunuluyor.
Devamını Oku

2 yorum:


Anti Kahraman

Antikahraman (İngilizce: Antihero), edebiyat ve sinema başta olmak üzere günümüzün popüler kültüründe idealleri, amaçları ve kişiliği alışılageldik kahramanların farklı olan başkarakterleri tanımlamada kullanılır. Extrem zaafları yada marjinal yanları olan baş kahraman şeklinde de tarif edilebilir.
Her bir antihero aslında kendi felsefesi içinde tutkunluk ve içimizde olup ama dışımızda olamadığımız benliğimizin, aşırılaştırılmış yansıması gibidir.
Sinema tarihinde kült olarak değerlendirilen ve benimde sevdiğim bir sinema tarzı olan antihero filmlerin ilk 15 'inin bir sinema holiganı olarak sıralamam şu şekilde.Devamını Oku

3 yorum: