Masaüstü Bilgisayar Kasası Ön Panel (Front Panel) Girişlerini Anakarta Bağlamak

Bilgisayar toplamaya yeni başlayanların sıkça takıldığı noktalardan birisi kasanın ön panel girişleri olan PLED + - , POWER SW , HDD SW , RESET SW , Ground vb. nasıl bağlanacağıdır.

Devamını Oku

1 yorum:

Google Chrome Tarayıcıda Yararlı Uzantılar

İnternete bağlanmak için kullandığımız tarayıcıları daha işlevsel, daha hızlı ve daha güvenli hale dönüştürmek için kullanacağımız eklentiler (Uzantılar) ile internet deneyimi daha rahat olup hayatı kolaylaştırır.
Devamını Oku

6 yorum:

Blogger Fare Duyarlı Duyuru Alanı Kodu

Çeşitli İşlevlerde kullanılabilecek güzel bir kod. Bloggerde duyuru panosu yada yayın içi mause duyarlı alan için kullanılabilir.
Devamını Oku

0 yorum:

USB Üzerinden Windows Açılış Şifresini Öğrenmek

Windows açılış şifrenizi unuttunuz , resetlemek yada format atmadan şifrenizin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız işte yöntem. Ophcrack

Ophcrack sitesine girip iso kalıbını bilgisayarımıza indiriyoruz. Sonra yeni formatlanmış (biçimlendirilmiş) USB 2.0 belleğimize ISO to USB , Folder2Iso , Unetbootin gibi yardımcılarla ISO dosyasını yazdırıyoruz.
Devamını Oku

0 yorum:

Google Code Kapandı :(

Google Code özelliğini kapatma kararı aldı. Bu özellik sıradan kullanıcı için fazla bilinmesede geliştirici ve coderler için büyük sorunlar teşkil ediyor. Bunun asıl nedeni özellikle .js özelliğinin Google code de bulundurulması ve bir çok web sitesinin düzgün çalışması için bu alana ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır.
Devamını Oku

3 yorum:

Uzaktan Kumanda Çalışıyor mu Test Edin

Tv yada uzaktan kumandalı herhangi bir aleti kullanacaksınız ama uzaktan kumanda çalışmıyor ? Pil mi bitti kumandamı bozuldu? Bunu test etmek aslında çok kolay...

Devamını Oku

0 yorum:

Online CHIP Dergisi Arşivi

Chip derginin yayınlanmış sayılarına online ulaşabilme imkanı sunması güzel, bir zamanların teknolojiyi takip imkanı sağlayan yegane kaynakları dergiler bir bir tozlu raflara kalkıp yerlerini internet siteleri alsada ayakta kalan bir kaç yayının arşivlerini açması ve kaynak sunması faydalı olmaktadır.

Devamını Oku

2 yorum:

Açılır Menü Kodları


Bazı durumlarda sayfa içi yada widgetlerde kullanmak için gerekli olan açılır menü kodlarından bir kaç örnek verelim. Umarım faydası olur.

https://www.webkenti.net
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Fare Duyarlı Resim Kodu


Resmin üzerine gelince hover etkisiyle değişen resim efekti kodu.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Renkli Şerit Çizgisi Kodu

Bazı durumlarda tasarımlarda kullanılabilecek renk geçiş efektli satır çizgisi kodu.
Devamını Oku

0 yorum:

USB Aygıtlarını Daha Hızlı Çalıştırmak

USB girişlerinden bir aygıt özellikle de flash bellek taktığınızda örneğin

" Bu aygıt daha hızlı çalışabilir
Süper Hızlı USB 3.0 bağlantı noktasına bağlarsanız bu
USB Yığın Depolama Aygıtı bilgileri daha hızlı aktarılabilir. "

Devamını Oku

0 yorum: