Yayınlar


Embesil Ne Demektir ?

Embesil farklı olgular arasındaki basit bağlantıları kuramayarak net olan bir sonuçtan çıkarım yapamayana denir.

Günlük hayatta insanlar yani normal ve daha üst zekaya sahip insanlar embesilleri kayda almayıp, mecburi iletişimde derin konulara girmez mümkün olduğunca fikrini değiştirmek yada olayın izahını uzun uzun anlatıp karşılıklı fayda sağlamaya çalışmazlar. Zaten embesillerde genelde kalabalık içinde sessiz ve içine kapanık bir tavır sergilerler.

Devamını Oku

Blogger Kopyalama Butonlu Kod Kutusu (CodeBox) Eklemek


Yazı içerisinde kod paylaşan sitelerin çok sık kullandığı kod pencereleri bazı durumlarda sayfa yapısını bozuyor, bazı durumlarda da içeriğin kopyalanmasını zorlaştırıyor. Bunun için esnek yapıda kolayca kullanılabilir ve kod kutusunun içerisindeki kodları bir buton tıklaması ile kolayca kopyalama imkanı veren aşağıdaki kod bir çok koderin işine yaracaktır.


Devamını Oku


Windows da Kayıtlı Tüm Wi-Fi Kullanıcı Adlarını ve Şifrelerinizi Nasıl Görebiliriz ?


İhtiyaç durumunda Windows yüklü laptopumuz ile daha önce bağlandığımız kablosuz ağların adını ve şifresini hiç bir program kullanmadan kolayca öğrenebiliriz.

Devamını Oku

Google Oturum Açma Hesabı Kayıtlı Telefon Numarasını Değiştirmek


Google dijital asistan olma yolunda arama motoru, Gmail, Android, Drive başta olmak üzere tüm çevremizi kapladı. Google hizmetleri güvenliği sağlamak için şuan için en etkili yöntem iki adımlı doğrulama yani cep telefon numaramıza gelen onay SMS'leri (kısa mesaj onay kodları).

Devamını Oku

Multimetre Nedir? Multimetre Ne işe Yarar? Nasıl Kullanılır? Multimetre İle Neler Ölçülür?  Multimetre Sembolleri Ne Anlama gelir? Multimetre İle Sağlamlık Yada Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?


Multimetre kullanımı giriş seviyesi basit anlatımı.

Devamını Oku