Yayınlar

bios, boot,recovery tuş

BIOS / UEFI, BootRecovery Kısayol Tuşları


Bilgisayar (Masaüstü, Dizüstü, Laptop, Notebook, Ultrabook, Tablet, Anakart) kullanımında çıkabilecek olası sorunları kolayca çözülmesine yardımcı varsayılan olarak atanmış kısa yol tuş kombinasyonları bulunmaktadır.
Devamını Oku

En Popüler Chrome Eklentisi Tampermonkey

Tampermonkey; Chrome, Firefox, Opera tarayıcı uzantısı olarak kullanılabilen bir betik çalıştırma yazılımıdır. Bu yazılım, kullanıcının web sayfalarının özelliklerini değiştirmek için Script kullanmasına olanak verir.
Devamını Oku


En İyi TeamViewer Alternatifi Programlar

Bilgisayarlar arasında uzaktan bağlanarak masaüstü erişim ile bir çok sorun çözülebiliyor. Bu konuda en çok bilinen program TeamViewer ama kullanım süresi limiti, güvenlik açıkları ve bağlantı sorunları başta olmak üzere derdi bitmeyen benimde tavsiye etmediğim bu programın en önemli özelliği kullanım kolaylığı olması nedeninden çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Devamını Oku

Bağışıklık Sistemini En Çok Güçlendiren Yiyecekler


Bağışıklık sistemi yani immün sistem canlılarda vücudun tamamını saran ve canlıyı koruyan sistemdir. Uzun yıllar immüm sistem güçlendirici ve immüm sistem baskılayıcı üstüne çalıştığım için size söylenmesi gereken ama sır gibi saklanan (obskürantizm) bazı şeylerden bahsedeyim.

Devamını Oku

Mouse Click Ripple Effect Code


Mobil internet kullanımının hızla artması sonucunda web sitelerinin mobil arayüzlerinde kullanım kolaylığı oluşturmaya yönelik tasarımları ön plana çıkarttı. Google Material Design ile görmeye alıştığımız dalgalanma efekti özellikle cep telefonu gibi dokunmatik yüzeylerde kullanıcıya tıklama hissiyatı vermenin çok şık bir yoludur.

Devamını Oku