Online Matematik Problemi Çözücü

Matematik soruları çözücü mathway çevrimiçi olarak girdiğiniz problemleri çözüp size adım adım çözüm yolunu gösteriyor.. ayrıca grafik desteğide sunan mathway; basit matematik (dört işlem), trigonometri, cebir ve geometri problemlerini kolayca çözebiliyor..


http://www.mathway.com/

or

Microsoft Mathematics Programı

or

integral için bir fonksiyon çözücü

or

Mobil Matematik Hesaplayıcı

or

Hesap makinesi ve birim dönüştürücü


Eski Yunanca matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen μάθημα (máthema) sözcüğünden türemiştir. μαθηματικός (mathematikós) öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir. Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir.


Önemli Not: 
Selamlar , matematik konusunda uzman arkadaşımız artık Aramızda değil. Aşağıda yayınladığı açıklama ile iletişimi kesmiştir. Saygılarımızla

- " Önemli Not: WebKenti.Net (webseyyahi.blogspot.com) adresi dışında bana ulaşmanız mümkün değildir. Bunun iki nedeni bulunmaktadır.

Birincisi; ben istemiyorum çünkü Ülkem ile ilgili çok şey bana acı veriyor . En çokta zamanında torpilliler yüzünden memur olamamam beni çok üzdü. 2010 yılından beri gurbet elde tek başıma ayakta durmaya çalışıyorum. Bana en çok koyan ve içimi acıtan ise bu torpil olayının toplum tarafından normal bir şeymiş karşılanması ve torpili olanın itibarının artması,  torpilsiz olanların enayi gibi görülmesi oldu. Lütfen bu çürümüşlüğü destekleyen toplum bireylerine yardım etmemi istemeyin !
İkincisi; adaletsizliği seçmiş kişilere ücretsiz yardım edecek kadar aptal değilim. Saygılarımla... "


0 yorum: