Diş Ağrısına Zeytin ve Limon


Zeytin ağacı, çok özel bir ağaçtır. 1000 yaşına kadar yaşayabilir. 3000 yaşında zeytin ağaçları bulunduğu, bazı araştırmacılar tarafından ifade edilir. Zeytin ağacının uzun yaşamı, yapraklarındaki, oleuropein maddesine dayanır. Bu madde, zeytin ağaçlarını, hastalık ve zararlılardan korur. Ayrıca yapraklarından çıkan kalsiyum elenolaten maddesi, zararlı virüs, bakteri ve mantarları yok eder.Tabiki ilk yapmanız gereken bir diş hekimine görünmek ama acil durumlarda ağazınızı özelliklede ağrıyan dişinizi limon ile gargara yapın ardından  4-5 adet siyah zeytini ağrıyan diş üzerinde tutmak acınızı dindirebilir. Çalışma mekanizması gayet basit. Limon asidiktir ve plak oluşumunu temizler , zeytinyağı hava deliklerini kapladığı için eğer sorun buradan kaynaklanıyorsa geçici çözüm olabilir.

Gülümseten günler...

Olive and Lemon in Toothache


♥... Bu içerik WebKenti.Net tarafından hazırlanmıştır.
      Yorum bölümünden fikirlerinizi veya eklemek istediklerinizi belirterek, bizlere ve diğer kullanıcılara yol gösterip yardımcı olabilirsiniz.
      Sosyal paylaşım butonlarını ( M  B  t  f  P  G+1 vb.) kullanarak, faydalı bulduğunuz bilgileri beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. ...♥

0 yorum: