Pembe Pardus :)

Googlede bir şeyler ararken dikkatimi çekti , dedim bunu ben yapmıştım diye hatırlıyorum, sonra şuraya sonra şuraya oradan da  şuraya , buraya ve oraya gitmiş, ispanyada baya bir paylaşılmış .... Beğenenlere teşekkür ederim, beğenmeyenlerinde canı sağolsun, dünya minik netekim, buna mukavelen sanal dünya minicik... Çok önemli bir ayrıntıda paylaşımlarım hepsinde eser sahibine saygı gösterilip yapanın isimi değiştirilmemiş...“Her kim ki olursa bu sırra mazhar, Dünyaya bırakır ölmez bir eser..."

http://www.youtube.com/watch?v=HhHwnrlZRus

Pardus 2011 Sürüm Sonu ve Pardus'un Gözyaşları...

Pardus Projesi Son....
Ben kişisel olarak bir şey söylemek dahi istemiyorum , aşağıdaki gibi saçma sapan ve bundan sonra ne olacağı belirsiz bir açıklama yapmışlar.
http://www.ozgurlukicin.com/haber/pardus-2011-surum-sonu/

Pardus geliştiricilerinden Semen Cirit'in Geliştirici listesine gönderdiği ileti şöyle ;

"Merhaba,

İlk kararlı sürümünü 21 Ocak 2011'de çıkaran, daha sonra 2011.1 ve 2011.2 ile yoluna devam eden 2011 sürümü ailesi sona eriyor. Bu tarihten sonra Pardus 2011 için herhangi bir yazılım güncellemesi yapılmayacak. Bu sürümü kullanan ve emeği geçen herkese çok teşekkürler,

/ Hello, Pardus 2011 family, that has made the first stable release on 21 January 2011, followed by 2011.1 and 2011.2 releases, has reached end of life. From now on, any future software updates won't be made for Pardus 2011. Many thanks to everyone who contributed to this version and use,"

Açıklamanın ardından Özgürlükİçin olarak yine liste üzerinden sorularımızı ilettik sorularımız ve cevapları da şu şekilde ;


"Günaydın!

Proje Yönetimi/Camia Koordinatörü dikkatine

Bu sabah geliştirici listesine Pardus 2011 serisinin sona ermesi ile ilgili
Semen Cirit tarafından bir mesaj gönderildi.(1) Bu ani karar ile ilgili
sorularımız şunlarıdır.
1- Bu karar kimin tarafından verildi?

TÜBİTAK'ta olan genel değişim ve son dönemde yaşanılan büyük iş gücü kaybı sonrasında Pardus Yönetimi tarafından verildi.

2- Uyulmayan sürüm takviminde böyle bir tarih öngörülüyor muydu?

Genel olarak Pardus sürümlerine bakıldığında .2 sürümlerinde yaklaşık 6 ay sonra sec-only ve takip eden 1-2 ay içerisinde de eol gerçekleşiyor. Bu genellemeye bakıldığında .2 sürümü kasım ayı başında çıkmış durumda. Yukarıdaki iki ana nedenden dolayı 4 ay kadar önce öldürülmüş oldu.
3- Bu karar bireysel sürümlere artık son verildiğini mi gösteriyor?

Hayır, bunun ile ilgili olumlu veya olumsuz kesin bir sonuç yok maalesef elimizde.
4- Böyle bir kararı camiaya nasıl açıklamamızı bekliyorsunuz?

Geliştirici ve duyuru listelerinden açıkladık.
5- Biz bu kadar kamuoyu yaratma çabasındayken, böyle bir karar vererek
camiayı yüz üstü bırakmaya, nasıl razı geldiniz!

Bu yaşanılan durum yüz üstü bırakmak olarak görülmemeli, bu yaşanılanların doğal bir sonucu, son 3-4 aydır commit listelerinden zaten 2011'in ölmek üzere olduğu neredeyse aşikar, sadece duyuru ile bunu resmileştirdik.

Anlayışınız için teşekkürler,"Live versiyonunu bekliyoruz... Pardus 'u destekliyoruz...

Orjinal Pardus logosu üzerine duvar kağıdı (wallpaper) , logo, ikon vb. çalışmalarım

Umarım sizlerede bir ilham olur. Haydi selametle


Yorumlar

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺