İyi ki Doğdun Commodore 64


Commodore 64 otuz yaşında... iyi ki doğdun commodore....

Commodore 64, tüm zamanların en çok satan kişisel bilgisayar modeli. Ocak 1982'de Commodore Business Machines tarafından ilk olarak tanıtıldı. Genellikle C64 olarak ifade edilir. Bazen Commodore şirket logosuna benzetmek için C=64 olarak yazılır.

Devamını Oku

0 yorum:

Spor kelimesinin bir karşılığı da eğlence olduğunu biliyor muydunuz? Spor denilen olgu aslında bir tiyatro oyunu gibi eğlenmek hoşça vakit geçirip mutlu olmak için... Yada içindi diyelim. Ama maalesef bunuda bugünkü durumuna getirdiler. Bir zamanlar Harlem Globetrotters  diye bir takım vardı ve gerçekten de NBA şampiyon oldu.

Devamını Oku

0 yorum:

Homeostaz (Homeostasis) : Denge

Homeostaz, canlı bir organizmanın aynı zamanda dengeli hal olarak bilinen stabil, sabit durumu sürdürme eğiliminde olan iç ortamını düzenleme özelliğidir.
Devamını Oku

1 yorum:

Site Yönlendirme Kodları


Sitenizi, bloğunuzu yada herhangi bir sayfanızı açıldığında otomatikman başka bir siteye, resme yada başka bir sayfaya yönlendirmek istediğinizde aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.


Devamını Oku

20 yorum:

Gravatar Nedir , Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar


Facebook, g+ vb. den önce Gravatar vardı. Gravatar, "Globally Recognized Avatar" yani evrensel avatar anlamını taşıyor.
Devamını Oku

1 yorum:

HTML Resimlere Link Verme Kodu


Blog kullanıcıları bazen yayın içerindeki bir resme tıklayınca farklı bir siteye yönlendirmek isterler. Bu kod ile konulara eklediğiniz resimlere link (URL) adresi atayarak resim üzerinden istediğiniz adrese yönlendirme yapabilirsiniz.Devamını Oku

12 yorum:

Blogger Arşiv Sayfası Yapma Kodları


Arşiv sayfası bir blogun temellerinden biridir.  İletişim, hakkımda sayfaları kadar önemlidir. Her blogda bulunması gereken bir sayfadır. Blogspot da çok basit bir işlem ile arşiv sayfası oluşturabilirsiniz.

Devamını Oku

1 yorum: