Ana içeriğe atla

Bloglara Yorum Nasıl Yapılır

Blog İçi Yorum Yapma Panelleri ve Özellikleri


Blog kavramının gün geçtikçe anlamı ve işlevi derinleşiyor. Sosyal iletişimin güçlü bir parçası olan blogların ve blog yazarlarının çoğunun tek amacı para kazanmak olmadığı için bloglar çoğu insan için kişisel bilginin kaynağı durumunda.

Bir blog yazarı için bloguna yazılan yorumlar kıymetlidir. Ziyaretçi olarak bize fayda sağlayan bloglara yorumlarımızla desteklemeliyiz.

Genellikle blogcular yorum alanını serbest bırakırlar. Böylece ziyaretçi istediği mesajını siteye gönderebilir. Bizlere karşılıksız yardımcı olmaya çalışan blogculara, bizlerde değer verip yorum alanını kullanımda bir nickname yada isim eklememiz, "doğru Türkçe kullanımı" gibi bazı unsurlara dikkat etmemiz yaptığımız yorumun kalitesini artıracaktır.

Blog Yorum Paneli 

Bloglardaki yorum alanı nasıl kullanılır. Genel şablon ve blogger (blogspot) yorum paneli kullanımı ise şu şekildedir. İnternetteki tüm siteler varsayılan yada hazır yorum alanı özelliklerini kullanırlar.

Yorumlama Biçimi: 
Burada hangi servis kullanarak yorumunuzu göndermek istediğiniz sorulur.


Google Hesabı : 
Bir Gmail dolasıyla Gplus veya Blogger hesabınız varsa buradan giriş yaparak yorumunuzu yazabilirsiniz.
Buna bağlı olarak giriş yaptığınız servisteki bilgileriniz otomatikman eklenir.

Sosyal Medya Hesapları :
Facebook , Twitter  vb. hesaplarınızı kullanarak yorum paneli özelliklerini kullanabilirsiniz.

LiveJournal :
http://kullanıcı adı.livejournal.com
Ülkemizde pek kullanılmayan LiveJournal kaydınızla giriş yapabilirsiniz.

WordPress :
http://kullanıcı adı.wordpress.com
WordPress yapısıyla bir sitesi olan kişilerin kullanımına açık yorumlama girişidir. Buna bağlı olarak giriş yaptığınız servisteki bilgileriniz otomatikman eklenir.

TypePad :
http://profile.typepad.com/kullanıcı adı
Ülkemizde pek kullanılmayan TypePadl kaydınızla giriş yapabilirsiniz. 

AIM :
http://openid.aol.com/kullanıcı adı
Ülkemizde pek kullanılmayan AIM kaydınızla giriş yapabilirsiniz.

OpenID URL'si:
Site sahiplerinin URL belirtmek için sitelerini OpenID kayıt ettirmeleri üzerinden yapılan yorumlama girişidir.

Adı/URL :
Sadece adı kısmına istedikleri bir isim yazarak yorum yapabilecekleri giriş alanıdır. İsterlerse bir URL (domain) de yazılabilir yada boş bırakılabilir. Anonim yorumlama ile tek farkı yorum yerinde, yazdığınız isim başlığı ile gösteriliyor olmasıdır. Yorumlarda kayıtlı servis kullanmayanların tercih etmesi uygun olan alandır

Anonim : 
Hiçbir kayıt vermek istemeyen yada bir serviste kaydı olmayan ziyaretçilerin yorum giriş seçeneğidir. Sizden ad soyad yada mail gibi adres sorgulamadığı için yorumlarınızda isim yada nickname belirtilmesi uygun olur.

Cevaplama Biçimi :

Burada site admini yani webmaster yorum alanını açık yada denetimli olarak ayarlayabilir. Açık ayarlanmış yorum alanları direk görünür duruma gelirken , denetimli ayarlanmış yorum alanları , yazılan yorumlar önce admin onayından geçtikten sonra açık bir şekilde görünür olurlar.


Bilgilendirme Biçimi :

Eğer gerekli kutucuğu işaretlerseniz , yorumunuz yayınlandığında veya yorumunuza bir yanıt geldiğinde giriş yaptığınız platform üzerinden bildirim alırsınız.How to Comment on Blogs ?

Yorumlar

 1. Foto6.2.13

  teşekkürler

  YanıtlayınSil
 2. Bu arada, spam, reklam, evden eve nakliyat vs.. gibi faydasız mesajları yayınlamadan direk siliyorum, yani boşa zaman kaybedip uğraşmayın....

  YanıtlayınSil
 3. Anonim3.10.13

  ben bir blog sayfası açtım ve anonim yada isim url seçenekleri yok yok yorum yapmak da zorlaşıyor haliyle o seçenekleri nasıl oluşturabilirim

  YanıtlayınSil
 4. Faydalı bir içerik. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 5. Merhaba; blogum herkesin yorum yapmasına açık. Ancak yazılarımın altına Yazılan yorumları ancak Tesadüfen görebiliyorum. Mail ya da herhangi bir bildirim almıyorum. Bildirim ayarlarında her türlü bildirim için maili seçmeme rağmen sorunum geçmedi. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Siz G+ yorumlama özelliğini aktif etmişsiniz, yani yorum yapan kişi "herkes, sadece ben, çevrelerim, tanıdıklar vb" gibi seçeneklerinden hangisi ile gönderim yaptığına bağlı olarak değişecektir.
   Kısaca olay sizin ile alakalı değil yorumu yapan kişinin nasıl paylaşdığı ile alakalı bir durum.

   Sil
 6. Anonim27.1.15

  teşekkürler

  YanıtlayınSil
 7. Anonim14.1.16

  ya ben bir bloğa yorum yapamıyorum millet daha bugün yorum yapmış, bloğu yazan kişi 2 saat önce cevaplamış ama bn yorum yapamıyorum neden ? :(

  YanıtlayınSil
 8. Yorum yazma kültürü edinilmesi internet kullanımı için önemli birşey haline geldi. Bilgilendirme yazınız için teşekkür ederim. Yazdığınız konulara dikkat edeceğim. Tebrikler güzel bir konuya değinmişsiniz, elinize sağlık.

  YanıtlayınSil
 9. Paylaşımınız için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 10. Teşekkürler gerçekten faydalı bir metin

  YanıtlayınSil
 11. güzel paylaşım yorum denemesi olsun buda

  YanıtlayınSil
 12. Anonim13.3.17

  Ben bir bloga yorum yapacagim ama g mail adresimi ve sifremi girdigim halde
  Google hesaplari yardim penceresi cikiyor. Orda da bakim sirasinda hesabiniz .... olmus olabilir gibi birseyler yaziyor. Normal de g mailim aktif. Hergun maillerimi aliyorum sorun nerde axaba

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar çok olasılık var. Bakmak lazım ama uzaktan olmayacağı için çevrenizde bilgisayardan anlayan birisine danışınız.

   Sil
 13. Yorum yapamıyorum, anonim seçeneği yok, nasıl gizli yapabilirim?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Site sahibi anonim seçeneğini kaldırmış olabilir. Fake isim kullanabilirsiniz.

   Sil
 14. Anonim14.5.17

  Anonim seçeneği yoksa isimsiz yorum yazabilir miyiz? Mümkün mü?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Site admini, anonim yorum seçeneğini kaldırmış olabilir. Fake isim kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Anonim14.5.17

   Fake isim nasıl kullanabilirim acaba? Yani google + hesabım ile girerek ismi değiştirme imkanım var mı?

   Sil
  3. Site admini seçenekleri nasıl belirlediğine göre değişir. İzin vermediyse anonim yorum yapılamaz. izin verdiyse yapılabilir. Kısaca siteye bağlı.

   Sil
 15. Gimbal Arızası: Dji Mavic Gimbal' ı da kendi yapısıyla orantılı olarak küçüktür ve hassastır. Dolayısıyla kaza sırasında ilk zarar görecek parçadır. Gimbal da genelde kopma, kırılma veya darbe sonucu arıza oluşabilir.

  YanıtlayınSil
 16. Nur Okur27.8.18

  Yorumlarm çıkmıyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Spam mesajları engellemek için onay bekliyor.

   Sil
 17. Super bir paylasım emeginize saglık

  YanıtlayınSil
 18. Teşekkürler bilgi icin her zaman lazim olacak bilgiler

  YanıtlayınSil
 19. Teşekkürler her zaman lazim olacak bilgiler saolasinn

  YanıtlayınSil
 20. Gerçekten kaliteli ve değerli yorumlar yaparsanız site sahibinin dışında okuyanların da ilgisini çekecek ve böylece sitenizi yeni takipçiler kazandırabileceksiniz. İbretlik paylaşım, çok güzel yazı tebrikler tarzı sığ ve içi boş metinleri jet hızında siliyorum. Sizlerin de böyle yapmasını naçizane tavsiye ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz, söyledikleriniz aslında doğru ama yinede link yada reklam içeriği yoksa yanlış bir anlaşılma olmasın diye müdahale etmiyoruz.

   Sil
 21. merhabalar , yorum yapmak istediğim yerde HTML'iniz kabul edilemez: Etikete izin verilmiyor: FONT bu hatayı veriyor . ne yapabılırım . iyi çalışmalar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. https://www.webkenti.net/2014/10/blogger-yorumlarnda-html-kodu-ve.html

   Sil

Yorum Gönderme

🔺 YUKARI ÇIK 🔺