ComboFix Kullanımı !

Combofix Nedir , Nasıl Kullanılır ?


Konu virüsler olunca pc kullanıcısın gönlünde ComboFix 'in yeri ayrıdır. Silinmeyen ve bir türlü ortaya çıkmayan zararlıları kaldırıp işletim sisteminizi kurtarır. Combofix çok faydalı bir program olsada kullanırken  dikkatli olunması gereken bir yardımcıdır.
Kısaca dikkat edilmesi gereken noktalara ve combofixi nasıl kullanacağımıza bir göz atalım!


1.) Combofixi  kurmadan önce anlık koruma sağlayan diğer antivirüs ve antimalweri vb. programları geçici olarak devre dışı bırakın.

2.) Sitesinden her zaman güncel versiyonu kurun ve kullanın.

Üretici Firma: Bleepingcomputer (Tamamen ücretsiz)
https://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

3.) Bleepingcomputer 'in dosyasını masa üstüne indirin.

4.) Mümkünse bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Açılış ekranından genelde F8 ile geçiş yapılır)5.) Combofixi çalıştırmadan diğer tüm uygulamaları kapatın.

6.) Combofixi  masaüstünden çalıştırın.

7.) Combofix çalışırken bilgisayarınızdan hiç bir işlem yapmadan combofixin bitmesini bekleyin.

8.) Karşınıza gelen uyarı pencerelerine  "Evet" veya "Yes" onayını verin. Bunun dışında klavye veya mouse 'a dokunmayınız.

9.) Tarama işlemi bittikten sonra bazen silemediği virüs trojan veya spyware ler olunca combofix programı bilgisayarı yeniden başlatarak işleme devam eder.

10.) Tarama işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza bir metin penceresi gelecek. (c: sürücüsüne kaydettiği combofix.txt dosyası ekrana gelecektir. Bu txt dosyasında combofixin sildiği zararlıların dosyalarının adları ve nereden sildiği hakkında bilgi verir. Ayrıca sisteminizin kayıt defteri, loglarınız hakkında bilgiler verir.)

11.) Combofix programının işlemi bittikten sonra c: sürücüsünde bulunan combofix ve Qoobox klasörünü silin. ( Dosya klasörü silinmezse önemli değil, dosyayı açın içini silin.)

12.) Ardından kayıt defterini düzenlemek için ccleaner vb. programını kullanın.

13.) Pc yeniden başlatın.

ve bitti...


NOT: Yazılıma bazı antivirusler uyarı vermektedir.Bu uyarının bir virus uyarısı olmadığını belirtmek isterim, bu Windowsun bazı özelliklerine derinden müdahale yapabilen bir yazılım olduğu için riskli araç anlamına gelen "RiskTool" uyarısı veriliyordur.
Bilinçli kullanıcı için üretilmiş bir yazılımdır. Nasıl kullanacağını bilen kullanıcı için faydalı bilmeyen için zararlı sonuçları olabilir.


Yorumlar

 1. Adsız11.6.13

  çok sıklıkla kullandığım bir program tavsiye ederim,, teşekkürler admin

  ( ney_bey )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler üstad nasılsın, görüşemiyoruz ama yoğunluktan bizde köşemize çekildik.

   Sil
 2. Adsız11.6.13

  sağolasın herşey bildiğin gibi pek değişen birşey yok

  ( ney_bey )

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺