Türkiye 'nin en güncel teknoloji sitesi SDN ekibinden Oğuz Birkardeşler 'in hazırladığı SDN Haftanın Blog Siteleri arasında WebSeyyahı blogumuzu, haftanın blogları arasında değerlendirmişler. SDN ekibine, blogcuların yanında oldukları ve sitemize bu özel değeri verdikleri için teşekkür ederiz.
Devamını Oku

5 yorum:


Gadgetler Arası Mesafeyi Düzenlemek


Bazı blog şablonlarında main-wrapper ve sidebar-wrapper arasındaki boşluk anlamsız ölçüde fazla oluyor. bunu düzenlemek için
Şablon > HTML düzenle kısmından

Devamını Oku

7 yorum:


Dijimecmua

WebSeyyahı blogumuz  dijimecmua.com da yer almıştır. Okumayı ve okutmayı seven herkese teşekkür ederiz. Dijimecmua 'yı destekliyor ve başarılarının artmasını diliyoruz.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Arşiv Sayfası Kodu


Web de gezerken bir blogda arşiv sayfasının yüklenmesi zaman alabilir bekleyiniz yazıyordu. Bende arşiv sayfası oluşturmak isteyenler için hızlı yanıt veren bir kod düzenledim.
Kodlar direk site içerisinden çalışmakta ve hiç bir ek özellik içermemektedir. Bu sayade sayfa açılış hızını en iyi şekilde optimize etmektedir. Nette benzerleri vardır ama aynısı yoktur. En hızlı açılan arşiv sayfası srcipt 'idir. Son 500 yayına otomatik güncellenerek destek vermektedir. Blogger dışındaki site platformlarında da çalışmaktadır.


Devamını Oku

2 yorum:

Bloglar İçin Başlangıç Rehberi


Blogculuk kavramı ve önemi gün geçtikçe değerini artırmakta ve insanların blogculara gösterdiği güven intibakıda  bu paralelde ilerlemekte. Özellikle kullanım kolaylığı ve bilgiyi aktarmadaki etkinliği , temel anlamda ücretsiz ve her lisana cevap vermesi nedeni ile birçok kişi tarafından ilk tercih konumunda.

Devamını Oku

10 yorum:


Adnan Güney Blog


Blogcular adına örnek bir blogger, özellikle blog dünyasına yeni başlayanlar için takip edilmesi gereken, eğitici ve denenmiş yazıları ile bizimde takip ettiğimiz kaliteli Türkçe blog servisleri.

Devamını Oku

3 yorum:

Sayfa İle Kayan Pencere Kodu

Sayfa ile hareket eden tıklayınca pencere şeklinle açılan duyuru penceresi kodu.
Bazen duyuru yada reklam amaçlı sitenin sağ veya solunda sayfa ile hareket eden bannerlar eklemek isteyebiliriz.Bende sizler için işlevsel bir kod düzenledim.

Devamını Oku

0 yorum: