Fare Tıklamasından Duman Çıkarma Kodu

Genelde bu gibi uygulamalardan hoşlanmam ama bunu çok sevdim.
 fare ile bir yere tıklandığında duman çıkartıyor :)
Devamını Oku

2 yorum:

Üç buçuk büyüğünde transfer listesinde ilk sırada yer alan Batagon asıllı İspanyol oyuncu Javi Poves 'in menejeri ile görüşmelerin olumlu geçtiğini , yaptıkları bir basın toplantısı ile paylaştılar.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Başlıklarına Resim Ekleme Kodu

Blogger başlıklarının yanına resim eklemek istediğinizde; genellikle yeni vb. ibaresini animasyonlu belirtmek yada başlığın yanına gif animasyonlar eklemek istediğiniz benzer durumlarda kullanabileceğiniz bir bloggerın başlık satırında HTML çalıştırabilme özelliğinden faydalanabilirsiniz.
Devamını Oku

0 yorum:


Kanal Akıllı Tv. Uyduda boş bir anımda zapping yaparken denk geldim. Tanıtımı izlerken 39 TL çok uygun geldi. Kanalda verilen numarayı aradığımda 10 TL de kargo parası olduğunu söylediler kabul ettim.
Ben burada Tv kanallarını doğrudan suçlamıyorum. Birinci derece sorumlu buradaki bu ürünleri satan ticari firmanın kendisi. Tv ler sonuçta bu firmalarla bir reklam anlaşması yapıyor. Reklamlardan tv leri sorumlu tutmamız doğru olmaz.

Ürün teslimatta ödemeli geliyor. Geldikten sonra parasını ödedim. Kargo kutusunu açtım. Ayakkabı, Tv de gösterilen ayakkabı markası değildi. Rengide farklıydı. Önce 39 TL için destek hatlarını arayıp ürünü değiştirmeye değmez deyip. Botu giymeye karar verdim. Sonra telefonumda bedava dakikam çok olduğu için sırf test etmek için destek hatlarını aramaya karar verdim.

Satış yaparken tv de verdikleri Telefon numarası 0 212 331 26 00 Faturada gelen destek hattını aradığınızda 10-15 dakika sıra bekliyorsunuz, Eğer bu sırayı beklemeyi başarabilirseniz asıl sürpriz burada. Karşınıza
çıkan kişi sorununuzu çözmek yerine. Size bir telefon numarası daha veriyor, bu numarayı arayın sorununuzu çözecekler diyor. Numarayı arıyorsunuz telefon bir iki defa çalıp kapanıyor. Ben buradan daha ileri gitmedim süreci bitirdim.

Sonra google ye girip arama yaptığımda bu akıllı tv hakkında onlarca şikayet olduğunu ve benzer sorunları bir çok vatandaşın yaşadığı okudum. Bu bana iyi bir ders oldu. Bana gönderilen botun markası ve rengi farklı olsada giyilemeyecek kadar kötü bir bot değildi. Botta bir sorunlada karşılaşmadım, halen giyiyorum.
Benim itirazım sen orada bir marka tanıtımı yapıyorsun onu göndermeyip, bu markadan daha kalitesiz, isimsiz bir markanın ürününü hem de farklı rengini gönderiyorsun.

Bir de satış sonrası destek yokluğu. Biri mahkemeye verse kesin kazanır. Çünkü bu tip alışverişlerde yasal olarak koşulsuz iade hakkı var. Ama çok uğraşman gerekiyormuş. O destek hattından verdikleri numarada bir muhatap bulabilirsen sana bir adres veriyorlarmış. Buraya iade ediyormuşsun. Bu süreç 2-3 ay sürüyormuş, bazı kargolar kayboluyormuş. Genel de bu tip yerlere sadece sorunlar, şikayetler yazıldığı için uzun da olsa bu değişim veya iade sürecini tamamlayan vatandaşlarda vardır haklarını da yemeyelim.

Benim son olarak yazmak istediğim özellikle pahalı ürünler, elektronik ürünleri bu tip yöntemlerle almaktan herkesin kesinlikle uzak durması. Bu tip ürünleri uzaktan alacaksanız kendisini kanıtlamış internette bir çok site (Hepsi burada, vatan bilgisayar vb..) buralardan alınmalı. Buralarda da sorun olsada en azından direk muhatap bulabiliyorsunuz.
Hatta yapabiliyorsanız kargodan geldiğinde , daha kargo görevlisinin yanında ürünü daha tam teslim almadan kutusunu açıp içini ve ürünü kontrol edip almanız yönündedir. Siparişi bile verirken ürünü kontrol sonrası alacağınızı belirterek o şekilde kargoya verilmesini söylemeniz faydalı olacaktır.

Konuk Yazar : Aydın


0 yorum:

Blogger Resimlere Tepki Kodu Eklemek

Şimdi üsteki resmin üzerine mause ile gelince canlansın


https://www.webkenti.net


Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Sallanan Buton Kodu

Kafanıza göre düzenleyebilirsiniz :)

Devamını Oku

0 yorum:

Şu piyasadaki balları biliyorsunuz 6 tanesi 100 tl falan , artık cılkı çıktı zaten herkes bunların sahtekarlığını anladı. Bende bu yazıyı artık telefonuma gelen şu mesaj dan

Devamını Oku

2 yorum:

Yazıcı (Printer) İmzası Nedir ?

Steganografi yani veri içinde veri gizleme, renkli yazıcılarda aldığınız her çıktıya yazıcının insan gözüyle görülemeyecek kadar küçük sarı noktalar ile imzasını atmasıdır.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger .tr Uzantısını (Ülke Yönlendirmesini) Kapatmak

Bildiğiniz gibi blogger ülkelere göre alan adı uzantısı değişiyor, örneğin bizim blogumuzun domaini
http://webseyyahi.blogspot.com iken Örneğin Rusyadan giren bir ziyaretçi http://webseyyahi.blogspot.ru olarak görüyor. Yada ülke yerine göre " blogadi.blogspot.com.tr "olarak yönlendiriliyor.

Devamını Oku

2 yorum: