Blogunuza Gelen Ziyaretçilerin IP Adresini Öğrenmek


Web Sitenize Veya Blogger Blogunuza Gelen Ziyaretçilerin IP Adresleri Nasıl Öğrenilir?

Blogger yada diğer web sitelerinde , sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizin ip adresini ve nerelerden geldiğini ayrıntılı bir biçimde öğrenmek için Google analitik şimdilik yetersiz kalmakta , özellikle anlık ziyaretçi ve ip bazlı sorgulama için başka servislerin yardımına ihtiyaç duymaktayız.

Learn the IP Address of Visitors from Your Blog

Aktif ziyaretçi ziyaretçi yada online ziyaretçi sayacı için size http://whos.amung.us/ servisini öneririm.

IP adresi (İngilizce: Internet Protocol Address), interneti ya da TCP/IP protokolünü kullanan diğer paket anahtarlamalı ağlara bağlı cihazların, ağ üzerinden birbirleri ile veri alışverişi yapmak için kullandıkları adres.

Ziyaretçilerin IP Adresini Öğrenmek

Blogunuza gelen ziyaretçilerin IP adresini öğrenmek için http://tr.statcounter.com/ ( alternatif olarak http://sitemeter.com/ ) servisine giriş yapıyoruz.

1-) Sıradan hesap oluşturma işlemini tamamlıyoruz.2-) Hesabımızı oluşturduktan sonra giriş yapıp proje oluşturuyoruz.


3-) Proje ekle dediğimizde bize bir kod verecek


4-) Bu kodu kopyalayıp Widget (Gadget) olarak eklemek için :
Blogger > Yerleşim > Gadget ekle > HTML/JavaScript yolunu izleyerek istediğiniz yere ekleyebilirsiniz


5-) Ayarları kaydet dedikten sonra kurulumu kontrol et diyoruz.Yada çalışması için başka bir platformda seçebiliriz.


6-) Her şey yolundaysa " Kod Tespit Edildi " mesajı gelecek ve istatistik verileri çalışmaya başlayacaktır.


7-) İşlem tamam şimdi ayrıntılara bakabiliriz. Projeler kısmından Ayarlar bölümünden istatistiklere ve bilgilere ulaşabiliriz.Ve bitti.


Yorumlar

 1. Adsız12.2.16

  E-postalarınızı İzinsiz Başkaları Okudumu

  İlk olarak www.statcounter.com adresine “Register Now” diyerek kayıt oluyoruz.

  Bu işlemin ardından gerekli yerleri doldurduktan sonra “Add New Project” diyerek işleme devam ediyoruz.

  Ardından karşımıza gelen sayfada projemizin hazırlandığını bizi söylüyor ve sayfadaki , “Configure & install code >>” Butonuna basarak işlemimize devam ediyoruz.

  Sıradaki sayfada ise tutulan log işlemin gizli olup olmayacağını bize soran bir seçenek bulunuyor. Biz hacker logu tutmak istediğimiz için “Invisible Counter” seçeneğini seçtik. Seçimimizi yaptıktan sonra “Next” diyoruz ve işlemimize devam ediyoruz.

  Ardından karşımıza gelen pencerede kodu html ya da xhtml formatlarından hangisinde istediğimiz soruluyor. Biz sadece script istediğimiz için sadece “Default installation Guide” seçiyoruz ve işlemimize devam ediyoruz.

  Ve kodumuz karşımızda. Bu kodumuzu .html formatında kaydedip mailimize atıyoruz ve mailimizi okuyacak hackerları ağımıza düşürmüş oluyoruz.

  Tabiki balık yakalamak için ilk olarak oltamıza yem takmamız gereklidir. Dosyamıza çekici bir isim koyup beklemeye geçiyoruz. Sistemin çalışıp çalışmadığını denetlemek gerekir ise kendi yemimizi yutuyoruz ve dosyayı görüntülüyoruz.

  www.statcounter.com adresine login olarak “my project” kısmından proje ismimize tıklıyoruz.

  Ardından “Statics” Bölümünde bulunan, “Recent Pageload Activity” bölümüne tıklıyor ve scripti açan kişilerin IP adresinden işletim sistemine kadar tüm bilgilerine ulaşıyoruz.

  YanıtlaSil
 2. Adsız24.2.16

  İstenmeyen Ziyaretçileri Web Sitenizden Uzak Tutun

  http://tools.dynamicdrive.com/userban/

  YanıtlaSil
 3. Geriye yönelik bilgileri almak mümkün mü acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şey mümkün ama bu şekilde değil internet servis sağlayıcının gizli bilgilerine yada abd merkezli veri depolayama ulaşmak pek mümkün değil.

   Sil
 4. merhaba bu servisler ücretlimi ve gerçekten ip adreslerini görebiliyormuyuz bir proje için gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar, biz bu yazıyı yazdığımızda tamamen ücretsizdi ama şuan free ve premium olarak iki farklı modeli mevcut. IP konusu uzun ama ayrıntıları bildiğinizi varsayarak kısaca evet. Kişisel yardımlarımız için iletişimden ulaşabilirsiniz.

   Sil
 5. Merhaba Öncelikle Emeğinize Sağlık Benim Ve Birileri için Gerçekten çok Faydalı bir bilgi oldu
  ve gerçekten işe yarıyor benim ücretsiz üyeliğim bitti böyle ip Adrelerini öğrenebilcemiz başka siteleri biliyormusunuz Paylaşırmısınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar. https://ipstack.com/ vardı birde ama denemedim. Ayrıca Google analytics de de böyle bir özellik gelecekti. Bakıyım gelmiş ise test edip bir makale yazarım.

   Sil
 6. Adsız18.1.23

  How to Learn IP Addresses of Visitors to Your Website or Blogger Blog?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺