Java " Error Click For Details - Application Blocked By Security Settings " Çözümü

JavaError Click For Details Application Blocked By Security SettingsHataları ve Çözümüjava tabanlı bir uygulama çalıştırırken aldığınız "Error Click For Details" ve ya " Application Blocked By Security Settings " hatası almışsanız çözümü için şu adımları uygulayın.


1.) Eski java sürümünüzü Denetim masası > Program kaldır > Java yolunu izleyerek javayı sisteminizden kaldırın.
Ardından güncel versiyonu sitesinden Javayı kurun.

2.) İnternet Explorer kullanıyorsanız yeni sürümlerinde ekranlarda kayma, bozulma, görünmeme gibi sorunlar oluyorsa

ie >  Araçlar Menüsü > Uyumluluk Görünümü Bölümüne site adresini ekleyin örneğin " meb.gov.tr "3.) Error Click for details ve Application Blocked By Security Settings hatası Java protokolünün varsayılan güvenlik düzeyinin altında kaldığı için ortaya çıkmaktadır.
Bunu düzenlemek için :

a.) Başlat > Programlar > Java> Configure java ya giriniz.b.) Security sekmesinde Secutiry Level ayarını Medium a getirin.

Eğer sadece belirli bir sitede bu sorunu yaşıyorsanız, site adresini Edit Site List kısmına ekleyiniz.

Örneğin her zaman olduğu gibi... bu gibi sorunlar devletin sitelerinde yada sesli chat panellerinde çıktığı için mesela meb.gov.tr , mebbis.mev.gov.tr de olduğu gibi
Edit Site List kısmına http://reportsnc.meb.gov.tr ekleyip tamam diyoruz.Ve işlem tamam.

Sorun değişik platformlarda çalışırken çözülmezse java > Configure > Advanced deki protokolleri kaldırabilirsiniz ancak bunun güvenlik açıklarına neden olabilceğinide hatırlatayım.Bu düzenlemelerden sonra ilgili sayfalardan çıktı almanız gerekirken bozulma meydana geliyorsa bilgissayarınıza nitro reader vb. bir program kurup çıktı sayfasını pdf ye çevirip oradan çıktı alarak bu sorunuda çözebilirsiniz.

GÜNCELLEME: Güncel tarayıcılar dahili Java desteğini sonlandırmışlardır. Java tabanlı bir uygulama çalıştırmak için masaüstü uygulaması yada tarayıcı üstünden çalışması için "internet explorer 11" veya öncesi sürümleri içeren bir internet tarayıcısı kullanılması gerekmektedir.


Yorumlar

 1. neden bızde hala bloke seklınde duruyo acılmıyor bu uygulamayı yapmaya calısınca

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. selamlar.
   Bakmak lazım, Bazen farklı çözüm yolları gerekebiliyor, birde chrome 45. sürümden sonra direk desteğini kestiği için harici varsayılanı ayarlmak yada diğer çözümleri uygulamak gerekiyor.
   birebir yardıma ihtiyacınız olursa, Profesyonel Yardımlarımız Ve Danışmanlık Hizmetlerimiz Ücretlidir .
   Saygılarımızla

   Sil
 2. Çok yararlı bir bilgi oldu ne zamandır bu çözümü arıyordum teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺